گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس: دولت برنامه حمایتی برای مردم داشته باشد

ایسنا/لرستان نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برنامه حمایتی برای مردم داشته باشد و نیازهای اولیه آنان را تأمین و ارتباطات اجتماعی را برای کنترل ویروس کرونا محدود کند.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کرونا ویروس ناشناخته‌ای بوده که هیچ مجموعه علمی و پژوهشی راه درمان برای آن پیدا نکرده است.

وی ادامه داد: تمام دنیا رعایت فاصله اجتماعی را ملاک می‌دانند و سعی می‌کنند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شیوع ویروس محدود شود.

 نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: با شروع مدارس و دانشگاه‌ها و با توجه به مشکلات معیشتی مردم شیوع بیماری کرونا قطعاً تشدید خواهد شد و ضرورت دارد دولت برنامه حمایت برای مسائل معیشتی داشته باشد تا نیازهای اولیه را تأمین و ارتباطات اجتماعی را محدود کند.

کاظمی تصریح کرد: وضعیت بهداشت و درمان به‌صورت نسبی خوب است اما در فصل پاییز و با وجود بیماری آنفلوآنزا کرونا نیز تشدید خواهد شد.

وی با بیان اینکه امکانات، آمادگی بهداشت و درمان و کادر درمانی باید جدی باشد، افزود: همچنین مردم نیز باید فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیا هنگامی‌که محدودیت اجتماعی را مدیریت می‌کنند دولت‌ها برای نیازهای معیشتی، بهداشتی و مصرفی مردم برنامه‌ریزی کرده و زمانی که به کسی گفته می‌شود فعالیت اقتصادی را انجام ندهد بایستی نیازهای اولیه زندگی را برایش فراهم کرد.

کاظمی در ادامه بیان کرد: در پلدختر مشکل تخت‌های بیمارستانی نداریم اما با توجه به اینکه ویروس ناشناخته است اما برای درمان آن وزارت بهداشت برنامه دقیق و درستی ندارند.

وی عنوان کرد: این ویروس درمان مشخصی ندارند و تنها راه‌حل کنترل است.

نماینده مردم پل‌دختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث کلی مجلس تنها در خصوص کنترل بیماری است و اگر مهم‌ترین مؤلفه را محدودیت ارتباطی و اجتماعی می‌دانیم باید دولت فکری به حال پک‌های مصرفی و بهداشتی مردم کند، افزود: باید اقشار جامعه حداقل نان شبی داشته باشد که بخواهند فعالیت اجتماعی خود را محدود کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر