گروه رسانه‌ای «لرستان»

یک مسئول مطرح کرد ظرفیت هیات های مذهبی لرستان برای توسعه قرآن

ایسنا/لرستان نائب رئیس شورای هیات های مذهبی کشور گفت: قرآن محوری اولویت هیاتهای مذهبی است چرا که راه رسیدن به کمال تمسک به قرآن و عترت در کنار هم است.

حجت‌الاسلام روح‌الدین دریکوند امروز سوم مهرماه با اشاره به این‌که شور ارادت به سرور و سالار شهیدان در  لرستان دارای جلوه‌های زیبای معنوی است، اظهارکرد: امسال نیز هیئت های مذهبی با عشق و ارادت به اهل‌بیت رسم بیش از هزار ساله عزاداری امام حسین(ع) را به جای آورده و با رعایت پُروتکل‌های بهداشتی با اقامه عزاداری به شهیدان کربلا، عرض ادب کردند.

وی با بیان اینکه به استناد حدیث ثقلین و پیوند قرآن و عترت، در قالب یک طرح، برنامه‌های هیئت های مذهبی با تلاوت آیاتی از قرآن‌کریم آغاز شد، خاطرنشان کرد: آن‌چه موجب سعادت و رستگاری می‌شود تمسک به قرآن و عترت است و در جلسات هیئات مذهبی تمسک به قرآن و اهل‌بیت(ع) در کنار هم اثربخشی مطلوب را دارد.

دریکوند با اشاره به این‌که قرآن در راس امور هیئات مذهبی قرار دارد، بر لزوم بهره‌گیری هیئات مذهبی کشور از مفاهیم معنوی قرآن تاکید کرد و گفت: در جلساتی که با نیت اهل‌بیت برگزار می‌شود باید از نور کلام خدا نیز بهره گرفت چراکه رسیدن به کمال و رستگاری زمانی محقق می‌شود که قرآن و عترت را در کنار هم بدانیم چراکه این دو هرگز از هم جدا نمی‌شوند.

نائب‌رئیس شورای هیئات مذهبی کشور با تاکید بر این‌که برگزاری جلسات قرآنی توسط هیات های مذهبی موجب انس بیشتر مردم با قرآن خواهد شد، اضافه کرد: هیئات مذهبی در ایام ماه مبارک رمضان نیز در برگزاری جلسات قرآنی مشارکت دارند چراکه قرآن محوری، در صدر برنامه‌های آنان قرار دارد و هر جا برنامه‌ای با نام قرآن باشد، این هیئت خا در آن مشارکت خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه هیئات مذهبی کشور ظرفیت بزرگی برای آموزش قرآن هستند، تصریح کرد: در طول دهه اول محرم همواره برنامه‌های ختم قرآن به نیت شهدای دشت کربلا برگزار شد این در حالیست که در شام عاشورا نیز ختم دست جمعی قرآن توسط هیئات مذهبی اجرایی شد.

دریکوند یکی‌ از پایه‌های اصلی هیات های مذهبی را داشتن مربی قرآن دانست و با تاکید بر این‌که هیئات ملزم به داشتن مربی قرآن هستند، افزود: استعدادهای قرآنی عمدتاً از جلسات قرآنی هیات های مذهبی شناسایی می‌شوند از این‌رو باید توجه به برنامه‌های قرآنی در هیات های مذهبی همواره اولویت باشد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر