گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: بازگو کردن خاطرات دفاع مقدس امری ضروری است

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: برای جلوگیری از کم‌رنگ شدن تدریجی خاطرات دفاع مقدس بازگو کردن خاطرات جنگ تحمیلی ضروری است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی، چهارشنبه، دوم مهرماه در یادواره شهید سلیمانی که به مناسبت هفته دفاع مقدس در حوزه معصومیه خرمآباد برگزار شد، اظهارکرد: با وجود گذشت سالها از دفاع مقدس به منظور جلوگیری از کمرنگ شدن تدریجی خاطرات دفاع مقدس برگزاری چنین نشست‌هایی و استفاده از هنر فیلم، نمایشنامه و کتاب برای بزرگداشت و بازگو کردن خاطرات دفاع مقدس امری ضروری است.

وی افزود: در رابطه با دفاع مقدس در میان نسل‌های امروزی پرسش‌هایی از جمله اینکه چرا جنگ واقع شد؟ آیا جمهوری اسلامی نمی‌توانست از وقوع و یا ادامه جنگ جلوگیری کند؟ آیا در هشت سال دفاع مقدس پیروز شده‌ایم یا نه؟ اگر پیروز شده‌ایم که حقیقتا همینگونه است، نشانه‌های پیروزی چیست؟ اگر پیروز شده‌ایم علل و عوامل پیروزی چیست؟ و یا اینکه آیا با برگزاری نشست‌ها و بزرگداشت‌ها در «گام دوم انقلاب» چه هدفی را دنبال می‌کنیم؟ آیا صرفا بیان خاطرات جنگ کافی است یا راهی برای رسیدن به موفقیت‌های که پیش رو داریم، وجود دارد، مطرح است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران در هشت سال دفاع مقدس از نظر سیاسی و دیپلماتیک پیروز شده چراکه توانسته‌ایم استقلال سیاسی و تمامیت ارضی کشور را حفظ کرده و با پذیرفتن قطعنامه ۵۹۸ و معرفی عراق به‌عنوان آغازگر جنگ، محکومیت صدام و تمام کشورهایی که از او حمایت می‌کردند رقم خورد همچنین از نظر دفاعی و امنیتی پیروز شده‌ایم، زیرا در برابر ابر قدرت‌های دنیا ایستادگی کردیم.

شاهرخی با بیان اینکه تسلط بر پهبادهای پیشرفته آمریکا و نشستن آن بر زمین و مهندسی معکوس آن به ساختن پهبادی پیشرفته تر از پهباد آمریکایی دست یافته‌ایم. همچنین هدف قرار دادن پادگان عین‌الاسد با موشک‌های پیشرفته یکی دیگر از موفقیت‌های امنیتی جمهوری اسلامی است، اضافه کرد: جمهوری اسلامی در هشت سال دفاع مقدس از لحاظ تربیت جوانان انقلابی، معنویت‌گرا، پای کار و عدالتخواه موفق عمل کرده و البته تربیت چنین نسلی باید ادامه داشته باشد.

وی گفت: در گام دوم انقلاب در مسئله اقتصاد هنوز در راه هستیم در همین راستا باید راهی پیدا کنیم که در مسائل اقتصادی، موفق و استقلال اقتصادی را با به میدان آوردن جوانان نخبه، متعهد، توانا و دانا به دست آوریم.

وی تصریح کرد: با تعلیم و تربیت اسلامی، نظام جمهوری اسلامی میتواند به عمر و بقای خود ادامه بدهد همانگونه که مادران در گذشته با تعلیم و تربیت فرزندانی را تعلیم و تربیت کردند که در هشت سال دفاع مقدس در مقابل دشمنان ایستادگی کردند.

انتهای پیام
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر