گروه رسانه‌ای «لرستان»

مستند با یک خبرنگار در خرم‌آباد رونمایی شد

ایسنا/لرستان فیلم مستند «با یک خبرنگار» که به بررسی احوالات و زندگی حسن مرادی عکاس و خبرنگار لرستانی دفاع مقدس می‌پردازد در اولین روز از هفته دفاع مقدس در خرم‌آباد رونمایی شد.

احمد حسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در مراسم رونمایی از فیلم مستند «با یک خبرنگار» روایتی از زندگی حسن مرادی خبرنگار پیشکسوت دفاع مقدس که امروز یکم مهرماه برگزار شد، اظهار کرد: این مستند به سفارش معاونت هنری و سینمایی اداره‌کل و توسط انجمن سینمای جوانان لرستان تولید شده و قرار است در صورت بهبود شرایط موجود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یک مراسم رسمی و با حضور مقامات استانی اکران خصوصی شود.

وی تصریح کرد: حضور هنرمندان و اصحاب فرهنگ و رسانه استان در جبهه‌های جنگ و در پشت جبهه موجب خلق آثار هنری ماندگاری شده که حفظ و حراست از آن‌ها و همچنین معرفی صاحبان این آثار به نسل نوجوان و جوان جامعه می‌تواند به توسعه و ترویج فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت در جامعه کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان خاطرنشان کرد: حسن مرادی از پیشکسوتان عرصه مطبوعات استان است که از سال ۱۳۵۶ و در دوره دانش‌آموزی کار عکاسی خبری را در روزنامه کیهان آغاز کرده و اولین عکس خبری تظاهرات انقلابی مردم خرم‌آباد را که در همین روزنامه چاپ شده، به ثبت رساند.

فتایی اضافه کرد: این عکاس، خبرنگار و جانباز شیمیایی دفاع مقدس از سال ۱۳۶۱ و به‌عنوان سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی در لرستان ضمن حضور در جبهه‌های جنگ و عملیات‌هایی همچون شکست حصر آبادان، فتح المبین، والفجر ۸ (فاو)، والفجر مقدماتی، کربلای ۱۰، حاج عمران، شاخ شمیران و مرصاد، به ثبت تصاویر ماندگاری از رشادت‌ها، جان‌فشانی‌ها و دلاوری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس پرداخت.  

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر