گروه رسانه‌ای «لرستان»

سهم لرستان از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کرونا افزایش یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در آئین بهره‌برداری از پروژه‌های سلامت دانشگاه علوم پزشکی لرستان، ضمن گرامی‌داشت چهلمین سالگرد دفاع‌مقدس، اظهار کرد: لرستان در مقابله با ضدانقلاب داخلی و در جنگ تحمیلی زبانزد بوده و است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش امروز کادر درمان در جهاد سلامت یادآور حضور پزشکان در جبهه حق علیه باطل است، همچنان که رشادت‌های بسیاری از سوی کادر درمان در زمان جنگ تحمیلی ثبت و ضبط شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به عقب‌ماندگی توسعه‌ای استان، بیان داشت: زیرساخت‌ها متناسب با رشد جمعیت و گسترش شهرها در این استان توسعه پیدا نکرده و نیازمند اهتمام ویژه است.

شاهرخی ادامه داد: مشوق‌های مالی برای نیروهای انسانی درگیر در مقابله با کرونا پیش‌بینی شود.

وی بر جبران کمبود پزشکان متخصص در استان تاکید و تصریح کرد: ایجاد یک مرکز جامع دیابت و فشارخوان در استان ضروری است، ضمن اینکه افزایش فضاهای آموزشی و درمانی نیز به شدت احساس می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان همچنین بر تسریع در ساخت و تجهیز بیمارستان آیت الله کمالوند خرم‌آباد تاکید کرد.

شاهرخی ادامه داد: سهم لرستان از بودجه توسعه صندوق ملی برای مبارزه با ویروس کرونا 45 میلیارد تومان بوده که با توجه به ضعف زیرساخت‌ها و نبود تجهیزات موردنیاز، این میزان بودجه اختصاصی بایستی افزایش یابد.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر