گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان: دایر بودن کمتر از ۱۵ درصد مدارس در مناطق قرمز/پروتکل‌ها رعایت می‌شود

ایسنا/لرستان مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان رعایت می‌شود.

علی‌رضا نخعی بیست‌وهشتم شهریورماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آموزش در مدارس با رعایت پروتکل‌ها دایر می‌شود و در هفته آینده شهرستان‌های خرم‌آباد، بروجرد، الیگودرز، دورود، ازنا، نورآباد و الشتر که در وضعیت قرمز قرار دارند، فقط تعداد معدودی از مدارس فعالیت حضوری دارند و باید از طریق مدیران به والدین اطلاع داده شود.

وی اضافه کرد: در این شهرستان‌ها کمتر از ۱۵ درصد مدارس که اطمینان داریم پروتکل‌ها را بر اساس امکاناتی که دارند رعایت می‌کنند آموزش حضوری است و مابقی مدارس به‌صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.

نخعی تاکید کرد: سلامت دانش‌آموزان بسیار مهم بوده و دغدغه ماست که در این راستا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان نظارت‌های مستمری از مدارس انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان درخصوص فعالیت برخی مدارس در مناطق قرمز، گفت: معاونت تربیت بدنی و سلامت این اداره، چهارشنبه هر هفته لیستی از مدارسی که آمادگی کامل برای برقراری فعالیت آموزشی را دارند از طریق مدیران شهرستان‌ها و مناطق استان دریافت می‌کنند.

وی عنوان کرد: آموزش حضوری در این مناطق تنها در همان مدارسی که آمادگی ۱۰۰ درصدی برای اجرا پروتکل‌های مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی را دارند، برقرار می‌شود.

نخعی افزود: لیست این مدارس همزمان تحویل دانشگاه علوم پزشکی قرار داده می‌شود و کارشناسان بهداشتی دانشگاه نیز این هفته به‌طور سرزده به این مدارس می‌روند و در صورت عدم اجرای پروتکل‌ها، بلافاصله مدرسه تعطیل و کلاس غیرحضوری می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار کرد: ما هم نگرانی والدین را درک می‌کنیم و از آنان می‌خواهیم در مدرسه حضور پیدا کنند و ببینند که پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر