گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد خبر داد: ایجاد بازار بزرگ مجازی لرستان

ایسنا/لرستان رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد از ایجاد بازار بزرگ مجازی لرستان خبر داد.

منوچهر اسبکوه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری بر مباحث اقتصادی و نام‌گذاری سال‌های اخیر با این موضوع الزامات تحقق این نام‌گذاری‌ها خواسته تمام همه دغدغه‌مندان، تولیدکنندگان و اقتصاددانان شده است.

وی تصریح کرد: لازمه جهش تولید و دستیابی به سطح پایداری اشتغال، ایجاد اصلاحات در ساختارهای کنونی اقتصاد رقابتی مبتنی بر سود است که در برابر این کار حضور آحاد مردم و بنگاه‌های اقتصادی با حداکثر ظرفیت کاملاً ضروری است.

رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد خاطرنشان کرد: درگذشته ساختارهای تولیدی و توزیعی ناکارآمدی وجود داشت که با این شیوه و بیماری کرونا این ناکارآمدی نمایان شده است، محدودیت فیزیکی ناشی از انتشار کرونا ضرورت مهندسی مجدد ساختارهای موجود را پیش از پیش نمایان ساخت.

اسبکوه اضافه کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان بر مبنای بند ت ماده ۳۳ با همکاری اتاق اصناف مرکز لرستان و مشارکت شرکت افق تجارت و فناوری اقدام به ایجاد بازار بزرگ مجازی استان کرده تا زیرساخت‌های الکترونیکی را با تجارب تجار و تولیدکنندگان در هم آمیخته و با ایجاد سازمانی در فضای مجازی نیازهای مشتریان را در این فضا راهبری کنند.

وی بیان کرد: شرکت افق تجارت و فناوری لرستان به‌عنوان مجری بخش خصوصی زیر سایت مختص با هر کس را تهیه کرده و انتظار می‌رود ورود رونق کسب‌وکارها  باشد.

رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد ادامه داد: مزایا و اهداف این پروژه شامل کاهش هزینه‌ها، ایجاد فرصت‌های تجاری و افزایش توان رقابتی کسب‌وکارها، برندسازی، تبلیغات مؤثر با هزینه‌های کم، پاسخگویی به انتظارات مشتریان و رضایت آن‌ها، مدیریت بهینه و چابک‌سازی سازمان است.

اسبکوه عنوان کرد: در این پروژه بر آن هستیم که اطلاع‌رسانی گسترده و تبلیغات مؤثر ابزارهای انحصار را تضعیف کرده و با کمک اتاق‌های سه‌گانه به‌ویژه اتاق اصناف و سایر تشکل‌ها مربوطه عرضه و نمایش تولیدات داخلی کسب‌وکارهای خرد و سنتی را به نمایشگاه‌های بزرگ در فضای مجازی متصل کرده که این کار باعث ایجاد اشتغال در بین افراد کم‌درآمد است.

وی اظهار کرد: بنابراین این پروژه ضمن تعدیل درآمد ناشی از کرونا تقاضای کل را برای پشتیبانی مؤثر برای جهش تولید به حرکت درمی‌آورد و امید است این امر گامی مؤثر در جهت توسعه صادرات اشتغال مولد و پایدار در استان باشد.

رئیس اتاق اصناف خرم‌آباد تصریح کرد: برای رفع موانع عمده محدودیت‌های توزیع و تنظیم بازار داخلی و توسعه بازارهای خارجی سایت کاربری Info B  راه اندازی شده است که در آن به هر واحد اقتصادی یک زیر سایت تخصصی ارائه می‌شود و اطلاعات تولیدی و تجاری خود را در آن ثبت می‌کند.

وی افزود: مجموعه این واحدهای اقتصادی یک پنجره واحد را تشکیل می‌دهند که در این پنجره کلیه عناصر تأمین، تولید و توزیع استان قابلیت خود را به اشتراک می‌گذارند به‌طوری‌که علاوه بر راه‌اندازی اتاق گفت‌وگو محصولات و خدمات واحدهای اقتصادی استان قابلیت استفاده و استناد را برای تمام نقاط کشور جهان را دارا خواهد بود.

اسبکوه خاطرنشان کرد: در این سایت کاتالوگ الکترونیک، تصاویر و ویدیوها قابل بارگذاری بوده و امکان تبلیغات اثربخش و سفارش دهی آنلاین و ارتباط خریداران و فروشندگان را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: این پروژه نیازمند سرمایه‌گذاری برای ایجاد سایت و تبلیغات و بازاریابی بود که امکان چنین سرمایه‌گذاری وجود نداشت لذا با وجود محدودیت اعتبارات و منابع دولتی سازمان بخش خصوصی را به همکاری فراخواند. مجری پروژه برای دریافت حداقل حق عضویت واحدها درآمد مجری را به کارمزد حاصل از فروش از طریق تبلیغات و بازاریابی اینترنتی مرتبط کرده تا انگیزه و منابع مالی جهت مستمر کار در اختیار باشد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر