گروه رسانه‌ای «لرستان»

توضیحات معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص واکسن آنفلوآنزا

ایسنا/لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: لازم نیست همه به دنبال تزریق واکسن باشند بلکه کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای، قلبی و عروقی، دیابت، ریوی، بیماران خاص، جانبازان و افراد شیمیایی این واکسن را تهیه و استفاده کنند.

دکتر محسن اسدبیگی درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: واکسن آنفلوآنزا وارداتی است و امسال سازمان غذا و دارو اعلام کرده  ۱۶ میلیون واکسن را در مرحله اول وارد کند.

وی اضافه کرد: از این تعداد واکسن سهم لرستان دو درصد یعنی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار است.

اسدبیگی با بیان اینکه قیمت واکسن آنفلوآنزا بین ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است، افزود: این واکسن از طریق  داروخانه‌ها  توزیع خواهد شد.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان  بیان کرد: توصیه می‌کنیم متقاضیان  این دارو را از طریق داروخانه‌ها تهیه کنند و سعی می‌کنیم سامانه‌ای را راه اندازی کنیم تا دارو به دست متقاضایان اصلی برسد.

 وی با تاکید براینکه  بیماران خاص  و افراد در معرض خطر مثل کادر درمانی، افراد بالای ۶۵ سال و کودکان بین سنین ۲ تا ۵ سال ضرورت دارد این واکسن را تزریق کنند، گفت: لازم نیست همه به دنبال تزریق واکسن باشند بلکه کسانی که داری بیماری زمینه‌ای، قلبی و عروقی، دیابت، ریوی، بیماران خاص، جانبازان و افراد شیمیایی این واکسن را تهیه و استفاده کنند.

اسدبیگی با تاکید بر اینکه  ضرورتی ندارد همه واکسن آنفلوانزا را تزریق کنند و در مرحله اول این واکسن بین افراد و بیماران خاص که لیست آنان  در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان قرار دارد توزیع خواهد شد.

 معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان  یادآور شد: حتی ممکن است این واکسن عوارض خاص خود را داشته باشد و ضرورت ندارد همه آن را تهیه کنند.

وی نیمه اول مهرماه را بهترین زمان برای تزریق تزریق واکسن آنفلوآنزا  اعلام کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر