گروه رسانه‌ای «لرستان»

گلزار شهدای بروجرد؛ ظرفیتی برای ایجاد فرهنگ‌سرای ایثار و شهادت

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، نادر ارجمندی امشب در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان اظهار کرد: طرحی با هدف پویاتر کردن جلسات شورای فرهنگ عمومی بروجرد و استفاده از ظرفیت مراکز دانشگاهی در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در دستور کار است.

وی به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: به همین مناسبت یادواره شهید محمد بروجردی و ۱۵۰۰ شهید شهرستان بروجرد برگزار می‌شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد بروجرد بر ضرورت بهره‌گیری پتانسیل‌های موجود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این شهرستان تاکید و خاطرنشان کرد: در دوران هشت ساله دفاع مقدس ۶ رزمنده از شهرستان در جبهه‌های حق علیه باطل حضور داشته‌اند.

ارجمندی عنوان کرد: در سال‌های خون و حماسه در یک روز و با بمباران هوایی دشمن بعثی ۶۸ دانش‌آموز شهرستان بروجرد آسمانی شدند.

وی تاکید کرد: همچنین وجود قبور مطهر  ۹۰۰ شهید و ۱۰ عالم در گلزار شهدای بروجرد، ظرفیتی مناسب برای ایجاد فرهنگسرای ایثار و شهادت و موزه دفاع مقدس در گلزار شهدای این شهرستان است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد بروجرد تصریح کرد: بنابراین این قابلیت وجود دارد که طرح ایجاد فرهنگسرای ایثار و شهادت در گلزار شهدای بروجرد به عنوان طرحی ملی با هدف ایجاد پایگاه فرهنگی مطرح شود.

ارجمندی اظهار کرد: با توجه به آنچه که گفته شد، گلزار شهدای بروجرد ظرفیت تبدیل به  فرهنگسرا و باغ موزه دفاع مقدس را دارد.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر