گروه رسانه‌ای «لرستان»

وزارت کار پروژه‌های خود در لرستان را تکمیل می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی با وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و معاون اداره کار این وزارتخانه دیدار و گفتگو کرد.

در این دو دیدار که در محل این وزارتخانه در تهران برگزار شد، نماینده ولی فقیه در استان لرستان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات این وزارتخانه در خصوص سیل فروردین ماه در لرستان، گزارشی از وضعیت فرهنگی،اجتماعی و اقتصادی استان و ظرفیت‌هایی که در صورت توجه و بالفعل نمودن آنها می‌تواند در رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان موثر باشد و بتواند چهره استان را از همه جهات متحول نماید، ارائه کرد.

 شاهرخی با اشاره به توانایی و برخورداری این وزارتخانه از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، صندوق بیمه‌های تامین اجتماعی و هلدینگ‌های بازنشستگی کشوری صندوق بازنشستگی فولاد و دو بانک مرتبط با وزارت تعاون، این وزارتخانه را توانا برای ورود به استان لرستان و کاهش بخش قابل توجهی از نرخ بیکاری در استان دانست و متذکر شد؛ وزارت تعاون می‌تواند صنعت،کشاورزی،دامپروری و گردشگری را در استان احیاء نماید.

شریعتمداری وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در این دیدار، مردم استان لرستان‌ را مردمی با ایمان و محب اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام برشمرد که در پیروری و تداوم انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس افتخار آفرینی نمودند.

وی با اشاره به گزارش مبسوط و مشروح نماینده ولی فقیه در لرستان و تشکر از پیگیری‌های وی مواردی را برای توسعه استان لرستان اعلام و تعیین کرد.

وزیر کار سفر معاون اداره کار، معاون امور توسعه و اشتغال و معاون اقتصادی به همراه هیاتی به استان لرستان جهت بررسی موضوعات مطرح شده از سوی نماینده ولی فقیه در لرستان را از جمله این موارد برشمرد و گفت: طرح‌های نیمه تمامی که توسط این وزارتخانه در استان لرستان باقی مانده است باید تکمیل شوند و واحدهایی که نیمه فعال هستند نسبت به فعالیت کامل آنها بررسی و سپس اقدام صورت گیرد.

وی عنوان کرد: نسبت به واحدهای جدیدی که در زمان یکسال می‌توانند به بهره برداری برسند مانند صنایع تبدیلی در محصولات باغی و کشاورزی و دامپروری همچنین ایجاد مشاغل خانگی موافقت به عمل می‌آید و نسبت به احیاء واحدهای صنعتی که به طور کامل تعطیل شده‌اند بررسی صورت پذیرد تا بتوان در مورد آنها تصمیم گیری کرد.

بنا بر تاکید شریعتمداری معاون اداره کار وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده وزیر مامور بررسی و اجرای کامل بندهای یادشده است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر