گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان: اطمینان می‌دهیم بازگشایی مدارس در کنترل آموزش و پرورش است

ایسنا/لرستان ‍ مدیرکل آموزش و پرورش لرستان مدعی شد: اطمینان می‌دهیم که بازگشایی مدارس در کنترل آموزش و پرورش است.

علی‌رضا نخعی در جلسه شورای معاونین این اداره که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: با توجه به شیوع کرونا در سطح کشور  و به تبع آن در استان، باید به درستی برنامه‌ریزی و مدیریت کرد تا بتوان کنترل آن را در اختیار گرفت.

وی ادامه داد:  شاید برخی سهواً یا عمداً زمینه بروز مشکل را فراهم کنند که باید پیش‌بینی‌های لازم به عمل آید.

نخعی افزود: آموزش حضوری نیازمند برنامه‌ریزی درست، اقدام متناسب و حمایت دیگر دستگاه‌هاست در چنین شرایطی باید پروتکل‌های بهداشتی در مدارس لرستان اجرا شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان منبع موثق اطلاع‌رسانی را ستاد مقابله با کرونا عنوان کرد و افزود: با توجه به شرایط اعلام شده از طرف ستاد مقابله با کرونا، یکی از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش ایجاد اطمینان برای جامعه است تا نگران سلامت دانش آموزان نباشند و این مهم با شعار حاصل نمی شود.

وی تاکید کرد: باید با اقدام درست، رفتار مناسب و عملکرد خود به مردم اطمینان بدهیم که در مدارس مشکلی وجود ندارد، مدیران مدارس با کامل کردن امکانات و زیرساخت‌های مناسب همچنین گروه‌بندی تحت شرایط مطلوب می‌توانند در مدارس آموزش حضوری داشته باشند.

نخعی در خصوص برگزاری کلاس‌های درس در مناطق روستایی گفت: اگر در روستایی شخص بیمار یا مبتلایی وجود داشته باشد، برگزاری کلاس در این روستا حضوری نخواهد بود، معلمین روستاها باید از مسئولین بهداشت یا بهورز کسب اطلاع کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر