گروه رسانه‌ای «لرستان»

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان: گلزار شهدای بروجرد ظرفیت تبدیل شدن به فرهنگسرا و باغ موزه را دارد

ایسنا/لرستان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد گفت: گلزار شهدای این شهرستان ظرفیت تبدیل شدن به فرهنگ‌سرا باغ موزه را دارد.

نادر ارجمندی در جلسه فرهنگ عمومی که امروز ۲۷ شهریورماه در دفتر امام جمعه بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: پویا کردن شورای فرهنگ عمومی در دستورکار قرار دارد و با هماهنگی امام جمعه طرحی برای پویا کردن شورای فرهنگ عمومی و استفاده از ظرفیت دو دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی و دانشگاه آزاد این شهرستان هستیم.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس تصریح کرد: برگزاری یادواره شهید محمد بروجردی و ۱۵۰۰ شهید شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد خاطرنشان کرد: ظرفیت شهرستان در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار بالا است.

ارجمندی خاطرنشان کرد: در طول هشت سال دفاع مقدس ۶۰۰۰ رزمنده از شهرستان در جبهه حضور داشته‌اند.

وی با بیان اینکه شش فرمانده شهید از گردان ثارالله در بروجرد هستند، افزود: ۶۸ دانش‌آموز در شهرستان در یک روز و یک لحظه به شهادت رسیده‌اند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بروجرد ادامه داد: ۹۰۰ شهید و ۱۰ عالم در گلزار شهدای بروجرد به خاک سپرده شده‌اند که ایجاد فرهنگسرای ایثار و شهادت و موزه دفاع مقدس در گلزار شهدای بروجرد یک ضرورت است.

ارجمندی اظهار کرد: گلزار شهدای بروجرد یک گنجینه است که باید به عنوان طرح ملی مطرح و به یک پایگاه فرهنگی بزرگ تبدیل شود.

وی تصریح کرد: گلزار شهدای بروجرد ظرفیت تبدیل شدن به فرهنگسرا و باغ موزه دفاع مقدس را دارد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر