گروه رسانه‌ای «لرستان»

پرداخت 224میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال روستایی در لرستان

علی آشتاب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های دولت برای ایجاد رونق در روستاها بحث ایجاد اشتغال در روستا‌ها به وسیله تسهیلات اشتغال روستایی است.

وی با بیان اینکه امسال به یک هزار و ۲۵۱ طرح اشتغال روستایی تسهیلات پرداخت می‌شود، افزود: این طرح‌ها شامل فعالیت‌های کشاورزی و خدماتی در روستا هستند که با ایجاد آنان دیگر شاهد مهاجرات روستایان برای پیدا کردن کار به شهر‌ها نخواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: برای این طرح‌ها ۲۴۴ میلیارد تومان تسهیلات با بهره 6 درصد در نظر گرفته شده است.

آشتاب با اشاره به اینکه افتتاح این طرح‌ها باعث ایجاد اشتغال برای پنج هزار و ۲۰۰ نفر در استان می‌شود، تصریح کرد: هر کدام از این طرح‌ها که در کمیته فنی تأیید شود با آن‌ها قرارداد بسته و برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: بر مصرف این اعتبارات برای خود پروژه به خوبی نظارت صورت می‌گیرد به طوری‌که میزان انحراف اعتبارات طرح‌های روستایی کمتر از ۱۰ درصد است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: تعداد بیمه شدگان اجباری استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ پنج هزار نفر افزایش داشته‌ و این آمار  به جز محاسبه تعداد بازنشستگان لرستانی است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر