گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل نوسازی مدارس استان: سرانه فضای آموزشی لرستان با استاندارد فاصله زیادی دارد

ایسنا/لرستان مدیرکل نوسازی مدارس لرستان می‌گوید: سرانه فضای آموزشی استان با میزان استاندارد، فاصله ملموس و شایان توجهی دارد.

امیر غفوری‌نژاد بیست‌وهفتم شهریور ماه در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی لرستان که با هدف ساخت مدارس در مناطق محروم استان برگزار شد، به تبیین طرح آجر به آجر پرداخت و افزود: از فروردین ۹۸ و بعد از حادثه سیل، نوسازی مدارس استان با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز، ۹۳ پروژه را در مناطق سیل‌زده در دستور کار خود قرار داد که از این میزان ۶۲ مدرسه آماده شده است.

وی ضمن تشکر و قدردانی از همه خیرین حقیقی و حقوقی اظهار امیدواری کرد که پتروشیمی گام بلندی را در جهت ساخت مدارس ایمن و مستحکم بردارد و باعث کم‌رنگ شدن محرومیت استان شود.

غفوری با مقایسه سرانه فضاهای آموزشی شهرستان‌های استان، خاطرنشان ‌کرد: سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش‌آموز در لرستان پنج متر و ۳۳ سانتی‌متر است که در مقایسه سرانه کشوری به نظر می‌رسد دارای جایگاه مطلوبی است اما با میزان هشت متر و ۳۴ سانتی‌متر که به‌عنوان استاندارد تعریف شده، فاصله ملموس و شایان توجهی دارد.

مدیرکل نوسازی مدارس لرستان یادآور شد: در شش ماهه گذشته، ۱۳۰ قرارداد جدید ساخت مدارس در اقصی نقاط استان امضا شده و در سال مالی ۹۸ توانستیم بیش از ۱۰۰ میلیارد اعتبار را جذب کنیم و علاوه بر آن بیش از ۳۰ میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه‌ساز در استان سرمایه‌گذاری شده است.

در ادامه این دیدار مهندس توسلی، مدیرعامل پتروشیمی لرستان گفت: هدف از ایجاد این شرکت و موارد مشابه آن، محرومیت‌زدایی و افزایش تولید و به مثابه آن ایجاد رونق اقتصادی در استان است.

وی تنها هدف و انگیزه پتروشیمی لرستان را در ورود به امر ساخت مدارس، ایجاد فضاهای مستحکم، ایمن و زیبا عنوان کرد و افزود: ما در راستای احساس وظیفه اجتماعی خود این امر خطیر را انتخاب کرده‌ایم و امیدواریم با مشارکت نوسازی مدارس، گام نخست را محکم برداریم و در پیمودن گام‌های بعدی با ثبات قدم بیشتر حرکت کنیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر