گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: اورژانس پیش بیمارستانی خط مقدم ارائه خدمات پزشکی است

ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: اورژانس پیش بیمارستانی خط مقدم ارائه خدمات پزشکی است.

محمدرضا نیکبخت در نشستی که به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد اورژانس ۲۶ شهریورماه برگزار شد با بیان اینکه اورژانس پیش بیمارستانی به‌عنوان خط مقدم ارائه خدمات پزشکی محسوب می‌شود، اظهار کرد: از اواخر دهه ۸۰ و با شروع دهه ۹۰ اورژانس کشور با رشد چشمگیری روبرو شد و ما شاهد توسعه اورژانس و حتی اورژانس هوایی در کشور (و به دنبال آن، در استان لرستان) هستیم و این نقش مهم توسعه‌ای مرهون خدمات عزیزانی است که در اورژانش کشور مشغول فعالیت هستند و با آمدن دکتر کولیوند این نقش‌ها دوچندان شده است.

وی نوع تماس گرفتن، چگونگی پاسخگویی به تماس‌های مردمی و رفتارهای ما در تماس‌های اورژانسی را مهم دانست و افزود: تماس فوری و به‌موقع مردم، نوع پاسخگویی پرسنل مرکز به این تماس‌های اورژانسی، به‌موقع رسیدن به محل حادثه و رسیدگی به حال بیمار برای نجات جان فرد حادثه دیده، بسیار حیاتی است و تحقق آن، به فرهنگ‌سازی در جامعه نیاز دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد: رانندگان و مردمی که در مسیر تردد هستند؛ زمانی که آمبولانسی را می‌بینند یا آژیر آن را می‌شنوند؛ باید از مسیر تردد کنار بروند و بدانند که آمبولانس فوریت‌های پزشکی در حال مأموریت است و راه را برایش باز کنند.

نیکبخت از هماهنگی خوب نمایندگان استان، استاندار و دیگر مسئولین استانی با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: این فرصت خوبی است که ما بتوانیم با کمک نمایندگان، پیگیر کارهای توسعه‌ای استان در حوزه بهداشت و درمان باشیم.

وی اورژانس هوایی را یکی از خدمات ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و اضافه کرد: به برکت انقلاب اسلامی ما امیدمان به اورژانس هوایی بوده؛ زیرا نجات جان بیماران به‌خصوص مادران باردار از مناطق بسیار سخت و صعب‌العبور برای ما مهم و حیاتی است؛ لذا توسعه اورژانس بخصوص اورژانس هوایی همیشه مدنظر باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: در حین سادگی، در برخورد با مردم خوش‌خلق و خوش‌اخلاق باشید که مورد تأکید دین مبین اسلام نیز است.

گفتنی است، در این نشست ضمن تجلیل از پرسنل فوریت‌های پزشکی استان توسط دکتر نیکبخت؛ وی در خصوص پرداخت بخش عمده‌ای از مطالبات پرسنلی مرکز فوریت‌های پزشکی استان، قول مساعد داد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر