گروه رسانه‌ای «لرستان»

پرداخت 90 درصد هزینه درمان بیماران کرونایی توسط بیمه سلامت

 شاهدخت فتحی بیرانوند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: دولت در ایام کرونا تدابیر ویژه‌ای مانند صادر کرده که صدور دفترچه بیمه سلامت برای متقاضیان حداکثر ظرف ۴۸ ساعت از جمله آن‌ها است.

وی با بیان اینکه در حوزه درمانی ۹۰ درصد هزینه‌های بستری بیماران کرونایی که دارای دفترچه بیمه سلامت  هستند را این بیمه پرداخت می‌کند، افزود: تا تاریخ  ۲۰ شهریور  ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای درمان حوزه کرونا پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت لرستان بیان کرد:  قبل از کرونا خدمات تصویربرداری و سی تی اسکن  در دوره های ۶ ماهه قابل انجام بوده ولی با شیوع بیماری کرونا و با توجه به اینکه این ویروس مستقیماً بخش ریه را درگیر می‌کند محدوده زمانی خدمات سی تی اسکن را حذف و دیگر محدوده ۶ ماه زمانی وجود ندارد.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه  افرادی که جزء دهک‌های اول تا سوم هستند برای صدور دفترچه بیمه سلامت هیچ مبلغی پرداخت نمی‌کنند، تصریح کرد: اما دهک‌های چهار تا ۶ بایستی ۵۰ درصد این هزینه که حدود ۳۳۲ هزار تومان است را پرداخت کنند.

فتحی بیرانوند با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که در حوزه صدور دفترچه بیمه سلامت برای دهک‌های چهارم تا ششم وجود دارد بحث خانوادگی بودن آن است، تصریح کرد: برای نمونه فردی که در یک خانواده چهار نفره زندگی می‌کند بایستی برای تمامی اعضای خانواده بیمه سلامت بگیرد که هزینه آن حدود یک میلیون ۳۰۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/۸۵۰۲۰


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر