گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی فقیه در استان: صنعت کشاورزی و گردشگری لرستان آماده رشد و تحول است

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: صنعت کشاورزی و گردشگری استان آماده رشد و تحول است.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در دیدار با رحمانی فضلی وزیر کشور که ۲۵ شهریورماه صورت گرفت، با ارائه گزارش مکتوبی از وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان خواستار توجه مسئولان کشوری به لرستان شد.

وی با بیان اینکه لرستان دارای نیروهای جوان، مومن، تحصیلکرده، توانا و دانا است، اظهار کرد: پیشینه فرهنگی و علمی استان نشان دهنده این است که این استان همواره خاستگاه علما و اندیشمندان در همه فنون است.

امام جمعه خرم‌آباد تصریح کرد: آب فراوان، زمین‌های حاصلخیز، معادن نفت، سنگ های معدنی، شیلات و دامپروری از دیگر ظرفیت های لرستان است که در مجموع این استان در صنعت کشاورزی و گردشگری آماده رشد و تحول است.

شاهرخی خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از کارخانه‌های بزرگ و ده‌ها کارگاه متوسط و کوچک در لرستان تعطیل شده است که در صورت همراهی هیات دولت و تعیین تکلیف قضایی این کارخانه ها و کارگاه ها می توان گام بزرگی در تولید و اشتغال استان برداشت.

وی بیان کرد: عدم وجود صنایع فرآوری و تبدیلی، دیمی بودن زمینها، عدم وجود تخصیص آب کافی، کمبود دامپروری صنعتی و همچنین تعطیلی کارخانهها در لرستان سبب نرخ بالای بیکاری، عدم رونق مطلوب کسب و کار، تورم و افزایش اجاره‌بها در استان شده که مجموع موارد گفته شده سبب افزایش آسیبهای اجتماعی، طلاق، اعتیاد، سرقت، درگیری های قبیله ای شده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه متاسفانه در لرستان زیرساختها و تاسیسات شهری متناسب با افزایش جمعیت شهری افزایش پیدا نکرده است، افزود: از مسئولان کشوری درخواست میکنیم به حل مشکلاتی استان که با تقدیم ۶۳۰۰ شهید و همچنین جانبازان و آزادگان همواره درمقابله با ضد انقلاب پیشرو هستند توجه ویژه کنند.

شاهرخی با اشاره به بازدید خود از ساختمانهای در دست ساخت سیل زدگان پلدختر و معمولان خواستار مساعدت مالی در جهت تکمیل این ساختمان‌ها و تسریع در احداث راه در دست ساخت خرم‌آباد پلدختر شد.

رحمانی فضلی وزیر کشور نیز در این دیدار، اظهار کرد: مردم لرستان مردمی با ایمان، غیرتمند و دلاور هستند که در برنامه ریزی و اختصاص بودجه نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی افزود: خوشبختانه نماینده ولی فقیه در لرستان از هیچ کوششی در جهت رفع مشکلات استان دریغ نمی‌کنند.

گفتنی است، در پایان این دیدار رحمان فضلی طی نامهای به دین پرست معاون اقتصادی و هم چنین رستم وندی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور و جمالی معاون عمرانی دستور دادند در اسرع وقت به لرستان سفر کنند و از نزدیک مشکلات مطرح شده توسط نماینده ولی فقیه در لرستان بررسی و با تشکیل جلسه با دستگاههای مربوطه پیشنهادات را جمع آوری و به وزیر کشور ارائه کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر