گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان تاکید کرد: توجه به استارت آپ‌ها در چارچوب منافع ملی

ایسنا/لرستان رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: توجه به استارت آپ‌های نوپا و بهره‌گیری از تجارت دیگر جوامع در چارچوب منافع ملی می‌تواندموجبات رشد و تعالی اقتصاد را فراهم سازد.

دکتر حمزه امیری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کارآفرینی فرایندی است که خلاقیت و نوآوری در آن نقش پررنگ دارند و اکثر این افراد خلاق هستند.

وی اضافه کرد: افراد مارآفرین مشکل چالش‌ها را می‌شناسند و راهکار ارائه می‌دهند که این راهکارها منتج به ایجاد اشتغال می شود.

 امیری افزود: هدف کارآفرینی اشتغالزایی نیست بلکه خلق ارزش افزوده جدید بوده و توسط بخش خصوصی انجام می‌شود.

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: ایجاد محیط مساعد برای ظهور و رشد کسب و کارهای جدید نوآورانه و فعالیت‌های کارآفرینانهوظیفه حیاتی سیاستگذاران کشور برای دستیابی به رشد و رونق اقتصادی است.

این مدرس دانشگاه سرمایه انسانی خلاق و نوآور را از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش‌بنیان و کارآفرینان دانست و عنوانکرد: این مهم به عنوان بزرگ ترین و ارزشمندترین دارایی هر کشوری محسوب می‌شود که باید مورد اهتمام ویژه مسئولین امر قرار بگیرد.

امیری با تاکید براینکه  توجه به استارت آپ‌های نوپا و بهره‌گیری از تجارت دیگر جوامع در چارچوب منافع ملی می‌تواند موجبات رشد وتعالی اقتصاد را فراهم سازد، خاطر نشان کرد: استارتاپ ها در رشد و توسعه جوامع در دنیای کنونی نقش بسزایی دارند که باید بیشتربه این موارد توجه داشت.

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت:  کارآفرینی، رشد صنعت گردشگری، کسب و کارهای متنوع و جدید، فن‌آوری‌های نوآورانه و ظهوراقتصاد جدید نقطعه عطفی در عرصه اقتصاد به شمار می‌رود که پنجره جدیدی برای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه باز کرده تابهره‌مندی بیشتری از توسعه در اقتصاد دانش‌بنیان بدست آورند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر