گروه رسانه‌ای «لرستان»

یک مسئول خبر داد: پرداخت ۷۷ درصد اعتبارات حوزه اشتغال روستایی به متقاضیان

ایسنا/لرستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: پیگیر افزایش سرعت و تسهیل در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی هستیم.

اسد عبداللهی در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان که امروز ۲۲ شهریورماه برگزار شد، اظهار کرد: میزان جذب اعتبارات اختصاص داده شده به حوزه اشتغال روستایی و پرداخت به متقاضیان، مهم‌ترین موضوع جلسه امروز بود که مورد بررسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: تاکنون ۷۷ درصد از اعتبارات حوزه اشتغال روستایی به متقاضیان پرداخت شده و فرآیند پرداخت مابقی اعتبار در دست اقدام است.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: به‌منظور افزایش سرعت در پرداخت تسهیلات، متقاضیان توانمند و دارای اهلیت به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

عبداللهی اضافه کرد: در اواخر سال ۹۶ حدود ۱۱۰ واحد اقتصادی به دلیل مشکلات مختلف به تملک بانک‌ها درآمده بود که طی شش‌ماهه نخست امسال ۳۰ واحد آن‌ها با واگذاری به سرمایه‌گذار جدید، به چرخه اقتصادی استان بازگردانده شدند و این روند ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: ۸۰ واحد اقتصادی دیگر استان در تملک ۷ بانک قرار دارند که با برنامه‌ریزی انجام شده، از این طرح‌ها بازدید خواهد شد و با حضور سرمایه‌گذار و بانک عامل در زمینه تعیین تکلیف آن‌ها، تصمیم مناسب اتخاذ خواهد شد.

معاون امور اقتصادی استانداری ادامه داد: برخی از بانک‌های استان با پرداخت صددرصدی تسهیلات اشتغال روستایی، عملکرد خوبی در زمینه جذب اعتبارات داشته‌اند و مابقی بانک‌ها نیز مکلفند در فرصت یک‌ماهه‌ای که به آن‌ها داده شده، شرایط پرداخت تسهیلات به متقاضیان را فراهم کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر