گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل گمرک مطرح کرد: کم‌لطفی برخی صادرکنندگان در حق لرستان/ صادرات استان افت کرده است

ایسنا/لرستان مدیرکل گمرک لرستان از کم‌لطفی برخی صادرکنندگان در حق استان انتقاد کرد.

عبدالکریم بیاتی در اولین جلسه ستاد برگزاری مراسم روز صادرات که امروز بیست و سوم شهریور در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: اگر واحدهایی که سال‌های گذشته در حوزه صادرات در استان فعال بودند، به صادرات ادامه دهند، مشکلی در این حوزه نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: اگر امکان دارد باید اهرمی برای تشویق صادرکنندگان در لرستان تعبیه کرد تا جایگاه استان در این زمینه ارتقاء یابد.

بیاتی افزود: تلاش ما این است که به صادرکنندگان کمک کنیم تا صادرات برای آنها تسهیل شود اما در این میان صادرکنندگان نسبت به ما کم‌لطفی می‌کنند.

مدیرکل گمرک لرستان یادآور شد: در بسیاری از موارد تمام خدمات واحدهای تولیدی را ما انجام می‌دهیم اما تولیدکننده صادراتش را در استان‌هایی چون هرمزگان انجام می‌دهد و وقتی اظهارنامه آنها را مشاهده می‌کنیم کوچک‌ترین فعالیت صادراتی در لرستان نداشته‌اند.

وی یادآور شد: این‌چنین اقداماتی کم‌لطفی در حق لرستان است. ما شرایط را برای تولید برخی تولیدکنندگان فراهم کردیم و درست نیست افتخارآفرینی آنان برای استان‌های دیگر باشد.

بیاتی گفت: ما تمام تلاش خود را برای صادرات در استان بکار می‌بریم، هرزمانی صادرکنندگان تماس گرفته‌اند برای آنها چیزی به‌عنوان زمان اداری در نظر نگرفته‌ایم.

بیاتی بیان کرد: سال گذشته اگر صادرکنندگان لرستان با استان همکاری می‌کردند آمار ما تا شش برابر بیشتر می‌شد اما متأسفانه برخی واحدهای صادرکننده همکاری لازم را با ما ندارند.

مدیرکل گمرک لرستان گفت: ما اهرم‌هایی داریم که جلوی صادرات محصولات تولید لرستان را در استان‌های دیگر بگیریم اما ممکن است اگر چنین کاری کنیم به اسم عدم همکاری‌مان تمام شود.

وی افزود: آمار واحدهای تولیدی که از گمرک لرستان فعالیت دارند، ماهیانه به استانداری و صمت ارسال می‌شود؛ پیشنهاد می‌شود با توجه به کم شدن آمار صادرات در تمام کشور به علت شرایط پیش آمده،  اولویت ابزارهای تشویقی صادراتی را به واحدهایی که صادراتشان را در استان انجام می‌دهند، قرار دهیم.

بیاتی افزود: آمار صادرات لرستان به‌شدت افت کرده و نیاز است تدابیری برای افزایش آنها اتخاذ کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر