گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس سازمان صمت لرستان: صادرکنندگان چیزی جز احترام نمی‌خواهند/ لزوم تکریم فعالان حوزه صادرات

ایسنا/لرستان رئیس سازمان صمت لرستان گفت: صادرکنندگان چیزی جز احترام نمی‌خواهند.

محمدرضا صفی‌خانی امروز بیست و سوم شهریور در اولین جلسه ستاد برگزاری مراسم روز صادرات اظهار کرد:  باید در کنار تشویق فعالان اقتصادی به صادرات، برای صادرکنندگان نمونه هم ابزارهای تشویقی در نظر گرفت.

وی ادامه داد: باید جذابیتی برای بخش خصوصی  درزمینهٔ های ایجاد حساب در بانک‌های استان، صادرات و… ایجاد کنیم گرچه تاکنون دستگاه‌های اجرایی استاندارد، گمرک، صمت، تعاون و… تلاش کرده‌اند بهترین تعامل را با صادرکنندگان لرستانی داشته باشند.

صفی خانه اضافه کرد: بخش خصوصی هم انتظار تسهیل در کار صادرات و هم انتظار مشوق صادراتی از طرف دستگاه‌های اجرایی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اضافه کرد: باید تابو در لرستان شکسته شده و آسیب‌شناسی شود که مشکل صادرات لرستان از کجاست.

وی یادآور شد: کسانی که فعال اقتصادی هستند چیزی جز تکریم و احترام نمی‌خواهند. خوشبختانه سال گذشته در اقدامی شایسته اتاق بازرگانی لرستان از پیشکسوتان فعال اقتصادی تجلیل به عمل آورد که البته باید این‌چنین رفتارها را رواج داد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تجلیل از فعالان اقتصادی هم برای مردم ایجاد انگیزه می‌کند و هم الگوسازی برای آنها خواهد شد و تأثیرگذاری مثبتی بر استان دارد چراکه یکی از مشکلات اساسی عدم ریسک‌پذیری بوده و باید افرادی که ریسک کرده‌اند را به جامعه معرفی کرد.

صفی‌خانی گفت: اگر برنامه تلفیقی تشویقی و معرفی برای تجلیل از صادرکنندگان تدوین شود، بسیار کمک‌کننده به حوزه صادرات است.

رئیس سازمان صمت لرستان اظهار کرد: در سال‌های اخیر متأسفانه فضای در استان شکل گرفته که افراد ریسک‌پذیر و نوآور سرکوب می‌شوند و باید تلاش کرد این وضع را تغییر داد و از توان‌بخش خصوصی باید در این مسیر بهره برد تا راهبرد و برنامه عملیاتی تدارک دید.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر