گروه رسانه‌ای «لرستان»

استاندار خبر داد: جهش مجدد تعداد بستری‌های کرونایی لرستان

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: بر اساس تصویب ستاد ملی کرولا به دلیل جهش مجدد بیماری کرونا امسال پیاده‌روی اربعین برگزار نخواهد شد.

سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ویدئوکنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا که امروز ۲۲ شهریورماه برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از موارد مطرح شده در این جلسه حضور دانش‌آموزان در مدرسه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بود که اگر پروتکل‌ها رعایت نشوند این موضوع نباید ادامه پیدا کند.

وی یکی دیگر از موضوعات جلسه را بازگشایی دانشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و سلامتی عنوان کرد.

استاندار لرستان با اشاره به اعلام مقامات عراقی افزود: امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، برگزاری مراسم اربعین چه به شکل پیاده‌روی به سمت عراق و چه در داخل کشور کاملاً منتفی است و این موضوع در جلسه امروز قطعی شد.

خادمی با اشاره به بررسی روند شیوع بیماری در استان‌های مختلف کشور، خاطرنشان کرد: متأسفانه یکی از استان‌هایی که در چند روز اخیر جهش مجددی در تعداد بستری‌ها داشته لرستان است و این نشان می‌دهد احتمالاً در مقطعی مراعات مردم کم شده و امروز آثار آن را مشاهده می‌کنیم و لازم است مردم خیلی بیشتر از جاهای دیگر رعایت کنند.

وی با بیان اینکه این رشد خطرناک است، اضافه کرد: با توجه به اینکه به فصل پاییز نزدیک می‌شویم و در آن ایام ویروس آنفولانزا نیز شیوع پیدا می‌کند، مقارن شدن این دو ممکن است روند سلامت جامعه را با مشکل بیشتری مواجه کند که خوشبختانه پیشگیری از آنفولانزا و کرونا بر هم منطبق هستند.

استاندار لرستان از مردم خواست تا با رعایت فاصله لازم، زدن ماسک و عدم حضور در اجتماعات از این دو خطر بزرگ فاصله بگیرند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر