گروه رسانه‌ای «لرستان»

کرونا باعث تعطیلی مستمر اماکن گردشگری لرستان شد

اسکندر فلاح‌وند امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: شیوع کرونا آسیب جدی به صنایع دستی و گردشگری لرستان وارد کرده است.

وی با بیان اینکه افراد آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات اقدام به ثبت و نام در سامانه کارا کرده‌اند، افزود: افراد دارای بیمه تا ۱۵ شهریور اقدام به ثبت نام در این سامانه کرده‌اند و افراد فاقد بیمه تا پایان شهریور فرصت دارند.

 معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیان کرد: برای آغاز فعالیت واحدهای حوزه گردشگری استان بایستی دو مجوز از  ستاد ملی کرونا کشور و ستاد استانی دریافت کنند که مجوز کشوری ۳۱ تیر ماه صادر شده اما هنوز مجوز از سوی ستاد استان صادر نشده است.

فلاح‌وند با اشاره به اینکه علت صادر نشدن مجوز فعالیت توسط استانداری تصریح کرد: این موضوع به علت این است که طی دو ماه گذشته لرستان از نظر شیوع کرونا دائما در وضعیت قرمز یا هشدار است.

وی خاطرنشان کرد: استان‌هایی مانند اصفهان با توجه به بهبود وضعیت شیوع ویروس کرونا اقدام به بازگشایی اماکن گردشگری کرده‌اند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ۲۴ طرح گردشگری برای دریافت تسهیلات کرونایی به میزان ۶۳ میلیارد تومان در سامانه کارا اسم نویسی کرده‌اند.

انتهای پیام/ ۸۵۰۲۰


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر