گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خبر داد: امدادرسانی به بیش از ۱۰۰۰ نفر در محورهای مواصلاتی لرستان

ایسنا/لرستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان از امدادرسانی به بیش از ۱۰۰۰ نفر از هموطنان در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

صارم رضایی امروز ۲۱ شهریورماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سال جاری ۳۱۸ نوع خدمات در محورهای مواصلاتی لرستان از سوی جمعیت هلال احمر استان به افراد گرفتار شده در حوادث غیرمترقبه و مترقبه اتفاق افتاده اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: به موجب این خدمات جمعیت هلال احمر لرستان در سال جاری ۴۷ خانوار امداد رسانی شدند. در مجموع تعداد حادثه دیدگان شامل ۱۰۲۵ نفر، تعداد مصدومین ۴۹۱ و آسیب دیدگان ۹۵۳ نفر است.

رضایی تعداد کل امدادرسانی انجام شده را ۳۸۰ مورد عنوان کرد و افزود: در این بازه امدادرسانی‌ها شامل؛ ۶۱ مورد سرپایی، ۱۹۶ مورد انتقال مصدومین و متاسفانه ۷۲ نفر فوت در صحنه بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان در خصوص آمار حوادث و تهدیدات جانی در سال جاری، خاطرنشان کرد: مجموع متوفیان شامل ۷۲ نفر بوده و نیز ۳۷ نفر از افراد مخاطره دیده اسکان داده شده است.

وی از زحمات اعضا و پرسنل جمعیت هلال احمر تشکر کرد و گفت: عمده خدمات و تجهیزات ارائه شده در حوادث سال جاری توسط ۳۹۲ تعداد تیم عملیاتی، ۱۱۹۶ نجاتگر و پرسنل، ۱۱۹۶ نیروی امدادی و ۲۸۲ دستگاه آمبولانس انجام شده است.

رضایی از عموم هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیر طبیعی با مرکز کنترل هماهنگی عملیات امداد و نجات  ۱۱۲ به عنوان شماره اضطراری ملی تماس بگیرند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر