گروه رسانه‌ای «لرستان»

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری جهاد دانشگاهی لرستان و اداره کل ثبت اسناد و املاک استان

ایسنا/لرستان رئیس جهاد دانشگاهی لرستان از انعقاد تفاهم‌نامه همکاری این نهاد با اداره کل ثبت اسناد و املاک استان خبر داد.

دکتر سید علی نادر دهقانی امروز نوزدهم شهریورماه در دیدار با مهندس علی اکبر باقری مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان و در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: به منظور توسعه همکاری‌های علمی، فناوری و بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و تجارب ثبت اسناد و املاک و جهاد دانشگاهی تفاهم‌نامه همکاری بین این دو دستگاه امضاء شد.

وی اضافه کرد: در این تفاهم‌نامه بر اجرای دوره‌های آموزشی، توانمندسازی و مهارت‌افزایی ویژه کارکنان، افراد، گروه‌های مرتبط با سازمان ثبت اسناد و املاک استان و برگزاری دوره‌های آموزشی برای پروژه‌های خاص این سازمان تاکید شد؛ همچنین در حوزه‌های فرهنگی، افکارسنجی، اطلاع‌رسانی و تولید محتوا، فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، رسانه و فرهنگ‌سازی مقرر است همکاری‌ها توسعه یابد.

دهقانی با بیان اینکه در این جلسه بحث پروژه ملی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و نقشه‌های کاداستر هم مطرح و مذاکراتی انجام شد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی دانشگاهی و علمی این پروژه را به نحو شایسته‌ای در استان انجام خواهد داد که شامل جمع‌آوری دیتا، سازماندهی منابع انسانی و تجهیزات موردنیاز و ثبت آمار و ایجاد ساختاری برای گزارش‌گیری‌های شفاف است.

وی با بیان اینکه توسعه همکاری‌ها بین جهاد دانشگاهی و دستگاه‌های اجرایی استان به کیفیت بخشی‌فعالیت آنها کمک می‌کند، اضافه کرد: همچنین این همکاری‌ها کمک می‌کند سازمان‌ها از  تجارب علمی و دانشگاهی که جهاد دانشگاهی در طول سالیان متمادی کسب کرده استفاده کنند.

دهقانی اضافه کرد: با وجود نیروهای توانمند جهاد دانشگاهی و ارتباطات این نهاد در سطح ملی روند فعالیت سازمان‌های استان بهینه و نهایتا علمی‌تر شده و به خروجی‌های خوبی منتج خواهد شد.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان بیان کرد: در این جلسه تلاش شد فعالیت، تجارب و توانمندی جهاد دانشگاهی را به سازمان ثبت اسناد و املاک استان معرفی کنیم و سازمان ثبت اسناد و املاک استان نیز بسیار استقبال کرد که از نگاه علمی آنها تشکر می‌کنم.

دهقانی با تاکید بر اینکه باید دقت کنیم و بدانیم در دنیای امروز که سرعت تحولات فناوری بالاست همه دستگاه‌ها و نهادها سعی کنند کارهای علمی و فنی و دانش‌بنیان انجام دهند، خاطرنشان کرد: ثبت اسناد و املاک استان از پیشنهادات جهاد دانشگاهی در راستای علمی کردن فعالیت‌ها و انجام کارهای علمی، پژوهشی، فرهنگی و فناوری بسیار استقبال کرد.

وی افزود: در استان وجود چنین گروه‌ها و افرادی متقاضی اجرای دوره‌های آموزشی، پژوهشی و فناوری مبتنی بر دانش می‌تواند زمینه‌ای باشد تا سایر سازمان‌ها نیز در این فضا کار کرده و به نتیجه دلخواه دست یابند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر