گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان: هیئت اندیشه ورزی به دنبال راهکار حل معضلات اجتماعی است

ایسنا/لرستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: آسیب‌های اجتماعی کشور اولویت بندی شده و باید برای رفع آنها با راهکار مناسب و با تلاش هیئت اندیشه‌ورزی با همفکری و هم افزایی علمی به دنبال راهکار حل معضلات اجتماعی باشیم.

دکتر محمود ثمینی امروز ۱۷ شهریور در سومین جلسه هیئت اندیشه ورزی اجتماعی استان که در محل استانداری لرستان برگزار شد، افزود: آسیب‌های اجتماعی کشور در پنج سطح اولویت بندی شده که هر کدام دارای علت‌هایی بوده و رفع آنها نیازمند رفتار علمی مرتبط با موضوع است.

وی با بیان اینکه هیئت اندیشه‌ورزی با همفکری و هم افزایی علمی به دنبال ارائه راهکارهای بهتر برای حل معضلات اجتماعی است، تصریح کرد: کودکان کار از جمله معضلات اجتماعی استان هستند که علاوه بر ایجاد مزاحمت در خیابان برای مردم، در بحث آسیب‌های شخصیتی وارده به آنان، احتمال ورود به مسئله اعتیاد و کسب درآمد با انگیزه‌های مختلف نیازمند بررسی و اقدام است.

معاون استاندار با بیان اینکه علت‌یابی پدیده کودکان کار بسیار مهم است، افزود: لزوم قانون‌پذیری و فرهنگ‌سازی در جامعه از روش‌های تاثیرگذار برای پیشگیری از بروز معضلات اجتماعی است.

ثمینی با اشاره به نقش نیاز اقتصادی اقشار کم درآمد جامعه در به وجود آمدن پدیده کودک کار، یادآور شد: مهارت‌آموزی برای کودکان کار در زمینه رفع این معضل بسیار اثرگذار خواهد بود و با اجرای آن،  حرفه‌ای آموزش داده می‌شود که می‌توان از آن به عنوان زمینه اشتغال کودکان کار در آینده بهره برد.

وی خاطرنشان کرد: معضلات اجتماعی باید به صورت علمی و دقیق مورد بررسی قرار گیرند و با برنامه‌ریزی در رفع آنها کوشید.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر