گروه رسانه‌ای «لرستان»

ورود ۸۱ پزشک متخصص به لرستان/ ۶۰ تخت ICU ایجاد می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، محمدرضا نیکبخت ظهر امروز در یادواره اولین شهید مدافع سلامت لرستان اظهار کرد: شهیده زهرا شیرویه و دیگر شهدای عرصه سلامت با همه توان به قلب خطر زده و جان خود را فدا کردند.

وی از ویروس کرونا به عنوان چالشی جهانی یاد و بیان کرد: از ابتدای شیوع این ویروس کادر درمانی و بهداشتی با اخلاق نیکو، صبر، فداکاری و گذشت به استقبال بیماران رفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به عوارض ماندگار ویروس کرونا، بیان کرد: بسیاری از بهبودیافتگان طی سال‌ها درگیر عوارض این بیماری هستند.

نیکبخت با قدردانی از همکاری مردم و مسوولان در کمک به کنترل بیماری کرونا، خاطرنشان کرد: همگان موظفیم سهم خود را در کنترل و مهار این بیماری ایفا کنیم.

وی با اشاره به کیفیت خدمات ارائه شده از سوی سیستم بهداشتی کشور، افزود: در حالی بیش از ۶۰ درصد مرگ‌ومیر ناشی از کرونا متعلق به کشورهایی همچون آمریکا و بزریل آن هم با وجود برخورداری از تکنولوژی و تجهیزات روز دنیا است که میزان مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری در کشورمان بسیار کمتر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در زمان شیوع این ویروس بیش از  ۶۰ تخت ICU با صرف اعتبار بالغ بر یک میلیارد تومانی برای هر تخت در لرستان احداث شده است.

نیکبخت از ورود ۸۱ پزشک متخصص در هفته جاری از جمله متخصصان داخلی، زنان، ارتوپدی، چشم، داخلی و اعصاب به استان لرستان خبر داد.

وی تصریح کرد: همچنین تسهیلات بانکی ۴۵ میلیارد تومانی به دانشگاه علوم پزشکی لرستان اختصاص یافته و وسایل مهم و ویژه پزشکی در حد نیاز و کفایت در حال تهیه است.

انتهای پیام/۸۵۰۱۲
 


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر