گروه رسانه‌ای «لرستان»

نماینده ولی‌فقیه در لرستان: طرح جهاد دانشگاهی در رابطه با طلاق مورد بررسی جدی قرار گیرد

ایسنا/لرستان نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: طرحی که از سوی جهاد دانشگاهی در رابطه با طلاق ارائه شده مورد بررسی جدی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام سید احمد شاهرخی در شورای فرهنگ عمومی لرستان که یازدهم شهریورماه برگزار شد، با اشاره به آمار طلاق در استان اظهار کرد: پیش از این اقدامات و برنامه‌ها برای کاهش طلاق در استان هدفمند نبود.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌ها، جلسات و… در استان بیان کرد: با این وجود آمار طلاق در لرستان بالا بود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه باید در جلسات آتی بر کیفیت اقدامات و برنامه‌ها در حوزه کاهش طلاق افزوده شود عنوان کرد: آمارهای داده شده در رابطه با طلاق، ابتدایی و برای شروع کار است، پیشنهاد ما این بوده که عوامل مورد بررسی در رابطه با طلاق، در یک کمیته تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد.

شاهرخی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان حوزه و دانشگاه در این کمیته تصریح کرد: عوامل مؤثر بر طلاق در استان به‌دقت مورد مطالعه قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه کارهای تحقیقاتی انجام شده در حوزه طلاق در استان توسط نخبگان مورد تجزیه و تحلیل بگیرد اضافه کرد: طرحی که از سوی جهاد دانشگاهی در رابطه با طلاق ارائه شده مورد بررسی جدی قرار بگیرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه اگر این اقدامات به‌صورت علمی و جدی انجام شود می‌توانیم در زمینه کاهش معضل اجتماعی طلاق در استان قدمی رو به جلو برداریم افزود: استفاده از ظرفیت معتمدان و ریش‌سفیدان در استان نیز می‌تواند در کاهش طلاق در لرستان مؤثر باشد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر