گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل آموزش و پرورش استان: مشکل خاصی برای آغاز سال تحصیلی خوب در لرستان وجود ندارد

ایسنا/لرستان مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: مشکل خاصی برای آغاز یک سال تحصیلی خوب در استان وجود ندارد و در شرایطی هستیم که روش و برنامه‌های زندگی را با وجود این بیماری کرونا باید متناسب‌سازی کنیم.

علیرضا نخعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در سال تحصیلی که پشت سر گذاشتیم شاهد بازده آموزشی بهتری در امتحانات نهایی بودیم و درصدهای قبولی بیشتر شده و میانگین نمره روی ورقه دانش‌آموزان در کل استان نیم نمره بهبود یافته و این نشان دهنده این است فرصتی فراهم شده تا دانش‌آموزان بیشتر مطالعه و دقت کنند.

وی با بیان اینکه به واسطه فضای مجازی خودآموزی دانش‌آموزان تقویت شده است، عنوان کرد: در یادگیری اگر دانش‌آموز نقش بیشتری ایفا کند بازده یادگیری افزایش می‌یابد و چنانچه نقش دانش‌آموز کمتر باشد به همان میزان یادگیری کاهش پیدا می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان افزود: با وجود فضای مجازی و شبکه شاد کیفیت آموزشی افزایش یافته است.

نخعی خطاب به اولیای دانش‌آموزان گفت: آموزش و پرورش محیط آموزش، مدارس و کلاس‌ها را برای حضور دانش‌آموزان ایمن می‌کند و ضد عفونی‌ها را به صورت مرتب انجام خواهیم داد و این آمادگی‌ها ایجاد شده و بطور قطع از سلامت دانش‌آموزان مراقب خواهد شد.

وی با بیان اینکه در تعاملی که مدارس با اولیاء دارند به اطلاع می‌رسانند که اینجا حضور دانش‌آموزان مشکلی ندارد، بیان کرد: جاهایی که احساس کنیم حضور دانش‌آموزان سلامت آنان را تهدید می‌کند اولیا مطمئن باشند کلاس‌ها را حضوری برگزار نمی‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: در مناطقی که مطمئن باشیم به سلامت دانش‌آموزان لطمه‌ای وارد نمی‌شود کلاس‌ها حضوری برگزار می‌شود.

نخعی گفت: گروه‌بندی‌ها با دقت انجام شده و در  این مدتی که باقی مانده تا آغاز سال تحصیلی جدید، هر روز رصد، مراقب، کنترل، بازرسی ها انجام می‌شود تا با آمادگی کامل سال تحصیلی را آغاز کنیم.

وی افزود: مشکل خاصی برای آغازیک سال تحصیلی خوب در استان وجود ندارد و در شرایطی هستیم که روش و برنامه‌های زندگی را با وجود این بیماری باید متناسب‌سازی کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: برای مدارس روستایی، عشایری و صعب‌العبور استان، که امکانات دریافت فضای مجازی را ندارند هیچ نگرانی وجود ندارد و برای این قشر برنامه‌ریزها انجام و بسته‌های آموزشی و درس‌نامه‌ها تهیه شده و عمدتا کلاس‌های آنان حضوری است و چناچه غیرحضوری باشند بسته‌ها توسط راهوران آموزشی و معلمان مقیم در مناطق روستایی بین آنها توزیع خواهد شد.

نخعی بیان کرد: تلاش می‌کنیم لطمه‌ای به آموزش این افراد وارد نشود.

وی اظهار کرد: امسال در مجموع ۳۶۰ هزار دانش‌آموز در ۵۰۰۰ مدرسه در همه مقاطع سال تحصیلی جدید آغاز می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر