گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل راه و شهرسازی استان: ۵۰ میلیارد تومان پروژه در لرستان در دست اجراست

ایسنا/لرستان مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۵۰ میلیارد تومان پروژه در استان در قالب طرح بازآفرینی شهری در دست اجراست.

رضا خالقی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طی سال‌های گذشته و در دولت دوازدهم اولویت ویژه‌ای برای بحث بازآفرینی در محدوده‌های هدف شکل گرفته و حمایت خوبی را دولت انجام داده است.

وی افزود: در سالجاری دولت ۱۰۰ هزار فقره وام نوسازی به صورت خود مالکی در سراسر کشور به استان‌ها  ابلاغ کرده که در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر نظیر خرم‌آباد ۵۰ میلیون تومان وام با سود ۹درصد و ۵۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت می‌شود.

خالقی گفت: براساس دستور وزیر به انبوه‌ساز حرفه‌ای دارای صلاحیت ماده ۴ که رغبت به ساخت داشته باشند ۲۲۰ میلیون تومان تسهیلات در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت برای نوسازی بافت پرداخت می‌شود و علاوه بر آن پروانه ساخت را با هماهنگی شهرداری‌ها تا صد درصد رایگان و هزینه‌های‌ نظام مهندسی از مرحله طراحی، نظارت و اجرا را تا ۵۰ درصد رایگان اعلام تا بسته مناسبی برای نوسازی بافت‌های فرسوده ایجاد شده باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با اشاره به اینکه در ستاد ملی بازآفرینی شهری مجموعه‌هایی را در دست اقدام داریم که یکی از آنها اماکنی است که بافت‌های تاریخی و فرسوده همپوشانی دارند، گفت: در اقدامی مشترک قرار شد بین دستگاه‌هایی که متولی این امور هستند مثل وزارت‌ میراث فرهنگی، راه وشهرسازی، برنامه و بودجه و وزارت کشور تفاهم نامه‌ای منعقد شود و این مجموعه‌ها همزمان کار خود را آغاز کنند؛ البته پروژه‌هایی از قبل در قالب ستاد بازآفرینی شهرستان و استان  آغاز شده  و مصوبات ستاد ملی بازآفرینی نیز در وزارتخانه در دست اجراست.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون در لرستان ۵۰ میلیارد تومان پروژه درقالب  ستاد بازآفرینی شهری ایران در دست اجراست.

خالقی با بیان اینکه هفته گذشته نیز مهندس عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی به لرستان سفر و از شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد بازدید کرد، افزود: در این سفر چند پروژه ویژه در دستور کار قرار داده شد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان با بیان اینکه معاون وزیر از خانه‌های تاریخی و بازار سرپوشیده بروجرد، خیابان‌های شهر بازدید کرد، گفت: پروژه‌های خوبی در قالب اولویت‌های زیربنایی، روبنایی، سرای محله، سرانه ورزشی، خانه بهداشت، احداث مدارس و توسعه فضای سبز در بروجرد در دستور کار قرار گرفت.

  وی اضافه کرد: برای خرم‌آباد نیز دو سه پروژه مهم و اثرگذار مانند ساماندهی رودخانه، اطراف کرگانه، محلات بافت هدف در دستور کار قرار گرفت و همچنین تعریض و توسعه و ایجاد خیابان‌های جدید در قلب شهر در نظر گرفته شد  که بناست ظرف چند هفته آینده در ستاد ملی بازآفرینی این پروژه‌ها  پیشنهاد شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر