گروه رسانه‌ای «لرستان»

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان: شبکه شاد و فضای مجازی شرایط بهتری برای یادگیری فراهم کرده است

ایسنا/لرستان مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: با این ظرفیتی که در شبکه شاد و فضای مجازی وجود دارد شرایط بهتری برای یادگیری دانش‌آموزان فراهم می‌شود و می‌توانند جریان آموزش را در این شبکه رصد کرده و فرصت تکرار، تمرین و یادگیری داشته باشند.

علیرضا نخعی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امسال متفاوت از سال‌های قبل مدارس در ۱۵ شهریور بازگشایی می‌شوند.

وی ادامه داد: براساس شیوه‌نامه‌ای که وزارت آموزش و پرورش به استان‌ها ارسال کرده حساسیت بسیار زیادی برای تضمین سلامت دانش‌آموزان وجود دارد و این درحالیست که تحقق امر آموزش هم در همه مناطق مورد توجه جدی است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با تاکید براینکه هیچ دانش‌آموزی نباید از جریان تعلیم و تربیت باز بماند، عنوان کرد: بسته به شرایطی که هر منطقه‌ به لحاظ شیوع ویروس کرونا خواهد داشت متناسب با این شرایط آموزش‌ها در مناطق قرمز به صورت غیرحضوری، در مناطق زرد نیمه حضوری و در مناطق سفید کلاس‌ها حضوری برگزار می‌شود.

نخعی افزود: مناطق زرد حساس‌ترین مناطق  است و براساس شیوه‌نامه وزارتخانه آموزش‌ها باید با فاصله‌گذاری اجتماعی انجام و حداقل فاصله دو متر هم در رفت‌و آمدها و هم حضور در کلاس درس رعایت شود.

وی بیان کرد: به عنوان مثال کلاس‌های ۳۰ نفره به دو گروه ۱۵ نفره بسته به ظرفیت کلاس تقسیم و حتی در مورادی که جمعیت بالاست به سه گروه تقسیم می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای کلاس‌هایی که به دو گروه تقسیم شدند سه روز در هفته کلاس برگزار می‌شود و  کلاس‌هایی که به سه گروه  تفکیک شدند هر گروه دو روز در هفته در کلاس‌ها حضور پیدا می‌کنند.

نخعی اظهار کرد: بخشی از کلاس‌هایی که بستر لازم برای حضور دانش‌آموزان را ندارند از ظرفیت شبکه شاد استفاده می‌شود و ساعت‌ها هم به شکل ساعات ۲۰ دقیقه‌ای برای مقطع ابتدایی و ۲۵ دقیقه برای مقطع متوسطه برنامه‌ریزی شده و این درحالیست که ساعات در مقطع ابتدایی ۵۰ دقیقه بوده است.

وی گفت: تدریس در فضای مجازی به دفعات برای دانش‌آموزان قابل استفاده خواهد بود چرا که فایل تدریس در بستر شاد ضبط می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند جریان آموزش را رصد کنند و فرصت تکرار، تمرین و یادگیری فراهم خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اضافه کرد: با این ظرفیتی که در شبکه شاد و فضای مجازی وجود دارد شرایط بهتری برای یادگیری دانش‌آموزان فراهم می‌شود.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر