گروه رسانه‌ای «لرستان»

مافیای کنکور هم تقصیر مردم است

مافیای کنکور هم تقصیر مردم است

وزیر علوم: «وزارت علوم و سازمان سنجش تاثیرپذیری از مافیای کنکور ندارند.

اعتقاد من بر این است که این داوطلبان و خانواده‌ها هستند که سراغ موسسات یادشده می‌روند و کسی آنها را برای شرکت در این کلاس‌ها مجبور نمی‌کند.

وقتی که چاره‌ای به جز برگزاری کنکور برای انتخاب داوطلب در رشته‌ها و دانشگاه‌های پرطرفدار وجود ندارد، آزمون باید برگزار شود و در این میان عده‌ای از داوطلبان هم به این کلاس‌های کنکور مراجعه می‌کنند.»

به گزارش گلونی در واقع اشکال کار در این است که فکر کنیم هیچ راهی به جز کنکور وجود ندارد.

سال‌هاست که بحث حذف کنکور فقط در حد حرف باقی می‌ماند و هیچ مسئولی حال و حوصله ایجاد زیرساخت مناسب برای حذف این امتحان دردسرساز و پرحاشیه راندارد.

ما نمی‌گوییم نمی‌خواهد و مافیایی در کار است.

به قول وزیر علوم مافیا فقط برای مردم است و خودشان هم مقصر هستند.

نروند کلاس، بنشینند در خانه و آنها را که می‌روند کلاس و موفق می‌شوند نگاه کنند و برای‌شان دست بزنند.  این روزها کنکور هم یک‌جورهایی شبیه فوتبال شده است.

اگر به قدرتی وصل شوی، اگر پول درست و حسابی داشته باشی احتمال موفقیتت بسیار بیشتر از نوجوانی است که در روستا زندگی می‌کند و نه به مافیایی وصل است و نه پولی برای شرکت در کلاس های کنکور و ثبت‌نام در مدارس غیر دولتی با شهریه‌های بالا دارد.

مدارسی که درصد موفقیت دانش‌آموزان را بسیار بالا می‌برند و عملاً تفاوت طبقاتی را به خوبی به رخ می‌کشند.

مافیای کنکور هم تقصیر مردم است

کنکور راه خوبی برای سنجش توانایی داوطلبان نیست.

استعداد حرف اول را نمی‌زند، بلکه پول و امکانات، قبل‌تر از آن دانشجو را تعیین می‌کند.

درست است که استثنا وجود دارد و از یک روستای دورافتاده هم رتبه‌ای تک رقمی در کنکور پیدا می‌شود، اما مگر چند تا از این تعداد در آزمون سرنوشت‌ساز وجود دارند؟

باقی از کدام مدارس قبول می‌شوند؟

تا زمانی که مسئولین فکر کنند هیچ راهی جز کنکور وجود ندارد، مافیای آن با قدرت هر سال بزرگ و بزرگتر خواهد شد و آینده نوجوانان زیادی تحت تأثیر آن تغییر خواهد کرد.

پایان پیام

نویسنده: راضیه حسینی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر