گروه رسانه‌ای «لرستان»

پروتکل‌ها در عزاداری‌ها رعایت می‌شود/ عده‌ای با اصل عزاداری‌ مخالفند

مهرداد ویسکرمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان، اظهار داشت:  در مورد عزاداری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی خوب است که نکته را همیشه مد نظر داشته باشیم که برخی با اصل دین و اهل بیت مشکل دارند. اینها دو دسته هستند؛ یک سری افراد خارج نشین و دشمنان هستند و یک سری افراد نادان در داخل که خط فکری دشمنان را دنبال می‌کنند از آنها پیروی می‌کنند.

وی افزود: یک سری از افراد مشکلات موجود را که ما هم از آن ناراضی هستیم را به پای دین می‌گذارند و می‌خواهند به این شکل انتقام بگیرند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی با اصل عزاداری مخالفند و برخی به خاطر فضای رسانه‌ای و عدم آگاهی از مسائل طبی با برگزاری عزاداری‌ها مخالفت کردند اما خوشبختانه با فرهنگ سازی که انجام شد متوجه شدیم هم باید زندگی را پیش بریم و هم امور را با رعایت پروتکل‌ها انجام دهیم.

وی تاکید کرد: کرونا یک بیماری ویروسی است و با توجه به ویژگی‌هایی که دارد حالا حالاها مهمان ما بوده و باید با آن راه بیاییم و آن را کنترل کنیم چنانکه در بحث کنکور نیز من این عقیده را داشتم که باید شرایط را بپذیریم و با رعایت مسائل آن را برگزار کنیم.

ویسکرمی اظهار داشت: خوشبختانه کنکور به شکل درست اجرا شد و مشکل خاصی شاهد نبودیم و این نشان می‌دهد که ما ملتی هستیم با ظرفیت‌های بزرگ و بسیاری از  ظرفیت‌های نظام و انقلاب و مردم در همین سختی‌ها روشن می‌شود و از این جهت یکی از آنها بحث عزاداری بود.

وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی کمک شایانی در بهتر برگزار شدن کنکور و رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشتند، عنوان کرد:بنده به عنوان کسی که از محل برگزاری کنکور به عنوان نماینده مجلس بازدید کردم باید از نیروهای جهادی که با تمام توان کمک می‌کردند تشکر کنم.

ویسکرمی با اشاره به این موضوع که عزاداران حسینی در عرصه‌های مختلف مبارزه با کرونا حضور فعال داشته‌اند، یادآور شد: ویروس کرونا در هر حال صورت کشندگی دارد و می‌تواند مخاطراتی را برای مردم و قشر زحمت‌کش درمان ایجاد کند و لذا همه باید مسائل را رعایت کنیم و عزاداری‌ها بهتر است در زمان کمتر و با رعایت فاصله بیشتر برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: برخی از آیین‌‌های بزرگداشت این ایام را مردم می‌تواند در منزل یا تنهایی برگزار کنند. مثلا می‌شود زیارت عاشورا در خانه خواند و از تجمعات دوری کرد.

نماینده مردم خرم‌آباد با تاکید بر اینکه خوشبختانه شعائر عزاداری به خوبی و با رعایت مسائل بهداشتی در حال انجام است، گفت: به کوری چشم دشمنان اسلام ما حسین را تا قیامت داریم و تا حسین را داریم غم نداریم و دشمنان خوب فهمیده‌اند که دشمن اصلی آنها جریان فکری امام حسین و خط فکری است که اما حسین در عالم بشریت تعلیم داده است.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر