گروه رسانه‌ای «لرستان»

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان: ماهیانه ۶ میلیارد برای تامین اقلام حفاظتی در بیمارستان‌های لرستان هزینه می‌شود

ایسنا/لرستان معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ماهیانه شش میلیارد تومان برای تامین اقلام حفاظتی نظیر ماسک، گان، لباس، دستکش، شیلد و … برای بیمارستان‌های استان هزینه می‌شود.

محسن اسدبیگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با شیوع کرونا با مشکل افزیش هزینه‌ها برای تامین اقلام حفاظتی مواجه هستیم.

وی اضافه کرد: اقلام حفاظتی که در اختیار بیمارستان‌های استان قرار می‌دهیم هیج جا پیش‌بینی هزینه نشده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه اقلام حفاظتی را تامین و بصورت رایگان در اختیار بیمارستان‌های استان قرار می‌دهیم، گفت: ماهیانه شش میلیارد تومان برای تامین اقلام حفاظتی نظیر ماسک، گان، لباس، دستکش، شیلد و … هزینه می‌شود.

اسدبیگی با بیان اینکه در تامین اقلام حفاظتی برای پرسنل و کادر درمانی بیمارستان‌های استان مشکل خاصی نداریم، اضافه کرد: به لحاظ مواد ضد عفونی کننده، لرستان خودکفاست و با همکاری استانداری، صمت، تعزیرات و سایر دستگاه‌ها کمیته‌ای داریم که این موارد را رصد و کمبودها را تامین می‌کنند.

وی بیان کرد: کشفیاتی در خصوص اقلام ضد عفونی کننده در استان داشتیم که ناچیز بوده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص تامین داروی بیماران صعب‌العلاج استان گفت: برای کمک به بیماران صعب‌العلاج سقفی وجود ندارد و هر آنچه تشخیص داده شود به این بیماران کمک می‌شود.

اسدبیگی بیان کرد: بیماران خاص، سرطانی و صعب‌العلاج برای تامین دارو در اولویت قرار دارند.

وی گفت: در سه ماه اخیر برای تامین داروی  بیماران صعب‌العلاج ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید براینکه بری ارائه خدمات بهتر به بیماران خاص و صعب‌العلاج نیازمند حضور پررنگ خیرین هستیم، افزود: در این دوران کرونا بسیاری از خیرین در تامین اقلام مورد نیاز همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی لرستان داشتند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر