گروه رسانه‌ای «لرستان»

تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در لرستان به ۱۷۶ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در استان به ۱۷۶ نفر رسید.

دکتر محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه سال نو هستیم و با مشورتی که با پزشکان، متخصصان و دست‌اندرکاران نظام سلامت داشتیم اعلام می‌کنیم که امسال به هیچ عنوان، هیچ نوع تجمع خانوادگی، قومی، قبیله‌ای و فامیلی نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد: حتی امسال به دلیل شیوع بالای کرونا ویروس مادران و پدرانمان را از دیدار خود محروم کنیم.

نیکبخت بیان کرد: هر کسی در خانه خود بماند چرا که سرعت انتشار بیماری بسیار بالاست  و البته همه اقدامات بهداشتی، درمانی، آموزشی و اجرایی در حال انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان برای مقابله با این ویروس پای کار آمدند، افزود: پرستاران، پزشکان، بهورزان و بهداشت‌کاران مشغول خدمات‌رسانی به مردم هستند اما تا مردم نخواهند و از تجمعات پرهیز نکنند راه به‌جایی نمی‌بریم.

وی تاکید کرد: امسال به هیچ شکلی چهارشنبه سوری و پنجشنبه آخر سال نداریم و هیچ تجمعی به مناسبت سال نو نخواهیم داشت.

نیکبخت بیان کرد: این موارد را برای جلوگیری از گسترش ویروس رعایت کنیم و در تجمعات، مراسم ترحیم و عروسی شرکت نکنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در استان گفت: از مجموع ۶۳۵ نمونه افراد مشکوک به کرونا ویروس، نتیجه ۵۵۶ نمونه مشخص شد که از این تعداد ۱۷۶ مورد مثبت است.

وی با تاکید بر اینکه از مردم استان می‌خواهیم در منزل بمانند و از تردد در خیابان‌ها و مراکز پرجمعیت خودداری کنند، افزود: بهترین راه مبارزه با ویروس کرونا، در خانه ماندن و رعایت توصیه‌های بهداشتی است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر