گروه رسانه‌ای «لرستان»

سانتر عفونی بیمارستان عشایر خرم‌آباد را برای مبتلایان به ویروس کرونا در نظر گرفتیم

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سانتر عفونی بیمارستان عشایر خرم‌آباد را برای مبتلایان به ویروس کرونا در نظر گرفتیم.

علی فرهادی در کارگروه پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که در محل سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون شش نوع از کرنا ویروس که سبب بروز بیماری‌های تنفسی شده است شناسایی و عمده این ویروس در بین خفاش، شتر و گربه وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیماران تا منشاء ویروس قرنطینه شدند تا ویروس شناسایی شود، ادامه داد: این ویروس از حیوان به انسان انتقال داده می‌شود اما هنوز راه‌های انتقال مشخص نیست.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: گفته شده انتقال از طریق ترشحات تنفسی هنگام سرفه و عطسه، تماس نزدیک کمتر از ۱.۵ متر و … از علائم بیماری می‌تواند باشد.

فرهادی با بیان اینکه بیش از ۴۲ هزار نفر در دنیا به ویروس کرونا مبتلا شدند که ۱۰۱۱ نفر فوتی داشتیم، افزود: روند بیماری ۲۰ درصد کاهش یافته و در کشور ما با ریسک کم عنوان شده است.

وی بیان کرد: ۱۳ تیم در هر شهرستان و یک تیم در مرکز استان تشکیل شد و سانتر عفونی بیمارستان عشایر خرم‌آباد را نیز در نظر گرفتیم و اتاق ایزوله با فشار منفی در اکثر بیمارستان‌های استان راه‌اندازی کردیم.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: اتاق ایزوله آماده است و یک سری فیلترها برای افزایش فشار منفی خریدار شده و درحال نصب هستند.

فرهادی گفت: همچنین دپوی داروهای مورد نیاز شامل داروهای آنتی‌ویروس و آنتی‌باکتریال را انجام دادیم.

وی عنوان کرد: تشخیص بیماری با کیت‌های آزمایشگاهی صورت می‌گیرد و نمونه را برای تشخیص به تهران می‌فرستیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر