گروه رسانه‌ای «لرستان»

۱۵ درصد درآمدهای مالیاتی لرستان مربوط به اکسیر و فروآلیاژ است

مدیر کل امور مالیاتی لرستان گفت: ۱۵ درصد کل درآمدهای مالیاتی استان مربوط به شرکت داروسازی اکسیر و فروآلیاژ است.

محمدرضا محمدی در دیدار استاندار لرستان با صاحبان واحدهای تولیدی این استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به قانون مشوق‌ها و معافیت‌ها واحدهایی که نسبت به سال قبل افزایش درآمد داشته‌اند، به ازای هر ۱۰ درصد افزایش درآمد، یک درصد واحد، نرخ مالیاتی آنها کاهش می‌یابد.

وی ادامه داد: دو شرکت داروسازی اکسیر و فروآلیاژ بابت عملکردی که در تیرماه به ما اظهار نامه دادند، شامل این مشوق‌ها شدند.

محمدی اضافه کرد: درآمد این دو شرکت نسبت به سال گذشته بیشتر بوده و طبق محاسبه‌ای که انجام دادیم، بیش از ۱۰ میلیارد تومان معافیت شامل آنها شد.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان با تشکر از این دو شرکت بابت فعالیت اقتصادی مثمر ثمرشان در استان و پرداخت به موقع مالیات‌ها، یادآور شد: فروآلیاژ و داروسازی اکسیر سال ۹۷ بابت مالیات، عملکرد، ارزش افزوده و حقوق بیش از ۵۲ میلیارد تومان مالیات پرداخت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم این عدد را از میزان درآمدهای مالیاتی که در این ۱۰ ماهه داشته‌ایم، کسر کنیم، مالیات پرداختی این دو شرکت ۱۵ درصد کل درآمدهای مالیاتی‌مان را شامل می‌شوند که این عملکرد جای تقدیر و تشکر دارد.

محمدی با بیان اینکه شرکت داروسازی اکسیر و فروآلیاژ ازنا در رونق اقتصادی و بحث درآمدهای استان بسیار به ما کمک می‌کنند، افزود: مجموعه اداره کل امور مالیاتی استان سعی کرده با آنچه که در توان داشته با تولیدکنندگان و کارگاه‌های تولیدی همکاری داشته باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: حتی در برخی موارد اقساط چک‌هایی که برخی از تولیدکنندگان و فعالان بخش خصوصی بابت اقساط بدهی به ما داده‌اند را به عقب انداخته‌ایم تا تولید در لرستان متوقف نشود.

وی در خصوص شرکت آریا گچ پلدختر نیز تصریح کرد: این شرکت از معافیت ۱۰۲ قبلا استفاده کرده و در یک مقطعی همکاران ما هزینه‌های برگشتی آن را به عنوان درآمد مدنظر گرفته بودند و مکشلاتی برای آریا گچ پیش آمده بود ولی خوشبختانه این  موضوع مطرح شده و حق را به این شرک دادند.

محمدی یادآورشد: اگر این شرکت میزان بدهی که دارد را تقسیط کند ما نسبت به تمدید کارت بازرگانی مدیر عامل آریاگچ پلدختر اقدام می‌کنیم.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر