گروه رسانه‌ای «لرستان»

معرفی ۱۹۲۹ مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی

معاون توان‌بخشی بهزیستی لرستان گفت: در سال جاری ۹۸، ۱۹۲۹ مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی معرفی شدند.

معاون توان‌بخشی بهزیستی لرستان گفت: در سال جاری ۹۸، ۱۹۲۹ مورد به بهزیستی لرستان برای طلاق توافقی معرفی شدند.

لیلا طاهری امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که در محل استانداری لرستان برگزار شد، با بیان اینکه بر اساس توافق دادگستری و بهزیستی استان  مراجعان طلاق توافقی را برای ارجاع به مراکز مشاوره به این سازمان ارجاع می‎دهند، اظهار کرد: امسال ۱۹۲۹ مورد به سازمان برای طلاق توافقی معرفی شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۹ درصد منجر به سازش شده است.

طاهری با بیان اینکه تعداد مراکز مشاوره در سازمان بهزیستی استان ۲۲ مرکز است، گفت: بر اساس اطلاعات احصا شده در این مراکز عوامل مؤثر بر امر طلاق توافقی عدم برقراری ارتباط، پرخاشگری کلامی و غیرکلامی و جسمانی، پایین بوده آستانه تحمل، اعتیاد، بیکاری، عدم ایفای نقش‌ها و عدم مسئولیت‌پذیری زن و مرد و خیانت بوده است.

معاون توان‌بخشی بهزیستی لرستان بیان کرد: ۵۰ درصد تعداد مراجعه‌کننده به سازمان بهزیستی روستایی و یا از حاشیه شهرها بودند.

وی افزود: عمر ازدواج ۳۹ درصد از این افراد کمتر از سه سال بوده، ۳۷ درصد آنها فاقد فرزند و ۵۲ درصد آنها فاقد درآمد بودند.

طاهری در خصوص اقدامات بهزیستی استان در راستای مداخلات مؤثر، گفت: برگزاری ۴ کارگاه توجیهی و آموزشی برای خانواده‌ها، پرداخت ۵۰ میلیون تومان به‌عنوان کمک‌هزینه‌های مشاوره برای افراد بی‌بضاعت، برگزاری ۴ دوره آموزشی و تخصصی، شرکت ۱۲۰۰۰ نفر در آموزش‌های عمومی و گسترش مراکز کاهش طلاق در استان از جمله این مداخلات مؤثر بوده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر