گروه رسانه‌ای «لرستان»

در طبقه متوسط جامعه با کاهش فرزندآوری مواجه هستیم

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: در طبقه متوسط جامعه با کاهش فرزند آوری مواجه هستیم.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: در طبقه متوسط جامعه با کاهش فرزند آوری مواجه هستیم.

ناهید پرویزپور امروز در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده که در محل استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت یکی از فاکتورهای اقتدار ملی بوده و جوانی جمعیت فرصتی برای هر کشوری محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: فرزند آوری، فرزند پروری، مدیریت خانواده و تعادل بین کار و محیط خانوادگی و … از جمله مقوله‌های مهم تحکیم بنیان خانواده است.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان گفت: در مناطق حاشیه‌نشین به دلیل برخی امتیازات که به خانواده‌ها داده می‌شود فرزند آوری را بیشتر داریم.

وی ادامه داد: در طبقه متوسط جامعه با کاهش فرزند آوری مواجه هستیم.

پرویز پور با بیان اینکه طبقه متوسط بیشترین جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند که بسترساز تحولات اجتماعی و فرهنگی محسوب می‌شوند، اضافه کرد: توجه ما باید بیشتر بر قشر متوسط باشد و آنها را ترغیب کنیم که به فرزند آوری روی آورند.

وی گفت: این قشر بیشتر کارمند هستند و به این مهم توجه ندارند که البته سیاست‌های دوگانه دولت‌ها منجر به این شده که فرزندآوری کمتر شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان بیان کرد: ارائه بسته‌های آموزشی و توانمندسازی در حوزه‌های مختلف جامعه بسیار مهم است که باید به این امر توجه شود و بسته‌هایی آموزشی برای اقشار مختلف جامعه در بحث سیاست‌های جمعیت متفاوت باشند.

پرویز پور اظهار کرد: بسته‌ای که به قشر متوسط دهیم باید متفاوت باشد و این قشر مغفول نمانند.

وی با بیان اینکه خانواده‌های طبقه پایین به دلیل مشکلات اقتصادی آسیب‌هایی خواهند داشت، اظهار کرد: نیاز است بسته‌های آموزشی به آنان متفاوت باشد و نگاه ما واقع‌بینانه و بر اساس رشد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جامعه باشد و سیاست کلی برای همه اقشار جامعه نباشد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر