گروه رسانه‌ای «لرستان»

معضل کمبود اعتبار و فرسودگی هنرستان‌های لرستان

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، عدم اختصاص اعتبار و فرسودگی را از معضلات مهم هنرستان های این استان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زینی وند در شورای آموزش و پرورش لرستان در سخنانی با اشاره به برنامه ششم توسعه، اظهار داشت: بر اساس این برنامه تا سال ۱۴۰۰ باید ۵۰ درصد از آموزش‌های دوره متوسطه به سمت و سوی فنی حرفه‌ای و کار و دانش سوق پیدا کند.

وی با بیان اینکه میانگین این امر در کشور حدود ۳۷ درصد است و این عدد در لرستان ۲۷ درصد است، افزود: لرستان حدود ۱۰ درصد در میانگین کشوری عقب است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، تاکید کرد: علت این امر به خاطر این بوده که زیرساخت‌های لازم در لرستان برای رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش پیش بینی نشده است.

زینی وند با اشاره به عدم اختصاص اعتبارات لازم در این رابطه و همچنین فرسوده بودن هنرستان‌های لرستان، بیان داشت: در این راستا درخواست داریم که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یک ردیف بودجه‌ای برای هنرستان‌های لرستان تخصیص دهد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری با آستان قدس رضوی در این رابطه، بیان داشت: دو هنرستان در «ویسیان» و «هنام» وجود دارند که در گذشته رها شده بودند که با تفاهم با آستان قدس، مقرر شد که ظرف یک تا یک سال و نیم آینده بستر راه اندازی این هنرستان‌ها فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه همچنین مقرر شده که به ازای هر دانش آموز این هنرستان‌ها از محل اعتبارات آستان قدس و کمیته امداد ۵۰ میلیون تومان وام پرداخت شود، افزود: در نهایت در پایان تحصیل از منابع سرمایه گذاری شده، مبلغی به دانش آموز پرداخت می‌شود تا دارای شغل شوند. / مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر