گروه رسانه‌ای «لرستان»

تهمت و افترا ممنوع؛ انتقاد آزاد

تمام تلاش ما این است که به واسطه شکایت مدیران پای اصحاب رسانه به مراجع قضایی کشانده نشود!

رئیس شورای اطلاع‌رسانی لرستان گفت:

تخریب، تهمت و افترا ممنوع اما انتقاد ۱۰۰ درصد آزاد است.

محمود ثمینی امروز در شورای اطلاع‌رسانی استان که در استانداری لرستان برگزار شد، در رابطه با کشتار و توزیع دام‌ها، اظهار کرد:

ساماندهی اصناف با سازمان صمت و نظارت بر سلامت محصولات دامی و کشتار برعهده دامپزشکی است، لذا باید سهم هر دستگاه مشخص شده و هرکسی نباید فرافکنی کرده و مسئولیت خود را برعهده دیگری بی‌اندازد.

وی با اشاره به این‌که بنا نیست مشکلات جامعه را کسی از بیرون حل کند، عنوان کرد:

بناست ما ‌به‌عنوان مسئول جامعه مشکلات را حل کنیم، بنابراین باید بدانیم که در هر مشکل سهم هر دستگاه چقدر است و چکار باید انجام دهد و من نوعی و امثال من نیز نباید از زیر مشکلات شانه خالی کنیم.

ثمینی با اشاره به تهیه پروپوزال اجرای دستورالعمل شورای اطلاع‌رسانی توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، ادامه داد:

ارتباط ما با اصحاب رسانه صمیمانه است و لازم است که مدیران دستگاه‌های اجرایی شخصاً در شورا و در کمیسیون‌های زیرمجموعه حضور داشته باشند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی لرستان تصریح کرد:

کارهای دولت باید تبیین شود اما به هر دلیلی نقیصه‌ای در کار ما وجود داشته باشد نباید آن را رد کنیم بلکه باید بررسی شود، اصحاب رسانه در بطن جامعه با مردم ارتباط دارند ومکشلات را دیده و لمس می‌کنند و اگر گاهی گله می‌کنند برای این است که آن مشکل رفع شود وبرای تخریب نیست.

وی خطاب به حاضران در جلسه تأکید کرد:

تهمت و افترا ممنوع اما انتقاد ۱۰۰ درصد آزاد است و ما باید مشکلات مردم را ببینیم و بشنویم و در حد بضاعت، اعتبارات و سیاست‌گذاری‌های انجام شده وظایف خود را انجام دهیم.

ثمینی با اشاره به این‌که میزان خسارت سیل به استان بیان شده و دستگاه‌ها باتوجه به میزان اعتبارات و اختیاراتی که داشتند تلاش کرده و بیکار ننشستند، عنوان کرد:

ما کل آمار خسارات و میزان اعتبارات تخصیصی را می‌گوییم و لازم است اگر مسئولی از وزارت و هیئت دولت می‌آید زمینه حضور اصحاب رسانه فراهم شود که هم سؤالات خود را بپرسند و هم در زمینه نیازهای استان مطالبه‌گری داشته باشند.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی لرستان با بیان این‌که اگر بناست استان توسعه پیدا کند باید یکدیگر را درک کنیم، اظهار کرد:

همه ما داریم تلاش می‌کنیم و شما باید به ما کمک کنید، چراکه مطالب شما اصحاب رسانه کمک حال ماست.

وی با اشاره به این‌که دستگاه‌های اجرایی توجه داشته باشند ارتباط خود را با رسانه تقویت کنند، عنوان کرد:

با اطلاع‌رسانی که توسط اصحاب رسانه انجام می شود هم اقدامات و کارکردهای دستگاه و دولت به مردم منعکس می‌شود و هم شبهات از ذهن مردم برطرف می‌شود.

ثمینی تأکید کرد:

تمام تلاش ما این است که به واسطه شکایت مدیران پای اصحاب رسانه به مراجع قضایی کشانده نشود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر