گروه رسانه‌ای «لرستان»

توزیع ۱۶۸ تخته فرش بین خانواده‌های دارای معلول سیل‌زده

 مدیرکل بهزیستی لرستان: قول خواهیم داد ۱۶۸ تخته فرشی که بانک مسکن تهیه کرده را با اولویت زنان سرپرست خانوار، معلولان و خانواده‌هایی که معلول دارند توزیع شوند.

 مدیرکل بهزیستی لرستان گفت:

قول خواهیم داد ۱۶۸ تخته فرشی که بانک مسکن تهیه کرده را با اولویت زنان سرپرست خانوار، معلولان و خانواده‌هایی که معلول دارند توزیع شوند.

فاطمه‌زهرا توکلی در آئین اهدای ۱۶۸ تخته فرش توسط بانک مسکن به سیل‌زدگان استان، با بیان این‌که ما در فرودین ماه سال جاری با سیل عظیم و ویرانگری مواجه شدیم، اما پیامد آن سیل مهربانی‌هایی را داشتیم که برخواسته از احساس مسئولیت، همدلی و همراهی مردم و مسئولان بود، اظهار کرد: اگر این همدلی اتفاق نمی‌افتاد قطعاً ما با حجم بیشتری از آثار تخریب سیل بجا مانده مواجه بودیم.

وی با اشاره به این‌که در جریان سیل بخشی‌از جامعه هدف بهزیستی نیز دچار آسیب شدند، بیان کرد:

خانه حدود ۳۶۵ نفر از مددجویان به طور کامل تخریب و حدود ۴۰۴ نفر نیز بخشی از خانه‌شان تخریب شد اما تمام وسایل زندگی شان را از دست دادند.

 

سازمان بهزیستی در همان ماه اول مستمری این مددجویان را سه برابر کرد

در کنار کمک‌های خوبی که از سوی دولت انجام شد سازمان بهزیستی نیز در همان ماه اول مستمری این مددجویان را سه برابر کرد، همچنین همکاران در سراسر کشور یک بسیج عمومی در تأمین نیازهای جامعه هدف تشکیل داده و تشکل‌های غیردولتی نیز کمک‌هایی داشتند که همه این‌ها باعث شد ما به یک وضعیت تثبیت نسبی درمورد مددجویانی که مشکلات جدی داشتند برسیم.

مدیرکل بهزیستی لرستان تصریح کرد: قطعاً ورود بانک‌ها، به ویژه بانک مسکن که جزء شرکاء کاری قدیمی سازمان بهزیستی در تأمین مسکن بوده، به مسائل اجتماعی به ویژه برای سازمان بهزیستی که با جامعه هدف بسیار گسترده‌ای از اقشار آسیب‌پذیر مواجه است، مبارک است.

وی با اشاره به این‌که گروه‌های مختلف زنان، کودکان، معلولین و سالمندان که اقلیت بزرگی را در کنار هم در جامعه تشکیل می‌دهند جامعه هدف بهزیستی‌اند، عنوان کرد:

طبیعی است که یک سازمان نمی‌تواند مدعی این باشد که می‌تواند همه نیازهای اقشار آسیب‌پذیر را تأمین کند به ویژه زمانی‌که شرایط بحرانی مانند سیل و حوادث دیگر پیش بیاید.

توکلی اضافه کرد:

از زمانی که بحث توزیع کمک‌ها در بین اقشار آسیب‌پذیر از سیل را داشتیم یک کمیته برای به حداقل رساندن خطاها در توزیع تشکیل شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان تأکید کرد:

قول خواهیم داد ۱۶۸ تخته فرشی که بانک مسکن تهیه کرده را با اولویت زنان سرپرست خانوار، معلولان و خانواده‌هایی که معلول دارند توزیع شوند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر