گروه رسانه‌ای «لرستان»

۳۸۹ نفر داوطلب نمایندگی مردم لرستان در مجلس شدند

معاون سیاسی استانداری لرستان: ۳۸۹ نفر در حوزه‌های انتخابیه این استان ثبت‌نام کرده‌اند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: تا پایان هفتمین روز از نام نویسی داوطلبان ورود به مجلس شورای اسلامی، ۳۸۹ نفر در حوزه‌های انتخابیه این استان ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ثمینی شامگاه شنبه در گفتگو با رسانه ها با اشاره به آمار ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:

۱۰۴ نفر برای حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی، ۶۶ نفر در حوزه انتخابیه بروجرد، ۳۵ نفر در حوزه انتخابیه الیگودرز، ۴۷ نفر در حوزه انتخابیه دورود و ازنا، ۳۰ نفر در حوزه انتخابیه پلدختر، ۳۶ نفر در حوزه سلسله و دلفان و ۷۱ نفر نیز برای حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان ثبت‌نام کردند.

وی با بیان اینکه ۱۰ داوطلب زن در حوزه های خرم آباد و چگنی و کوهدشت و رومشکان اعلام آمادگی و ثبت نام کردند، تصریح کرد: از مجموع ۳۸۹ داوطلب ۲۸ نفر آن ها زن و مابقی مرد هستند؛ به عبارتی ۷ درصد داوطلبان را زنان تشکیل می دهند که نسبت به دوره قبل تغییری مشاهده نمی شود.

میزان تحصیلات کاندیداهای لرستان

رئیس ستاد انتخابات لرستان به میزان تحصیلات داوطلبان این دوره از انتخابات اشاره کرد و گفت: ۴۹ نفر مدرک دکترا، ۳۰۵ نفر فوق لیسانس، ۲۷ نفر لیسانس و هشت نفر نیز تحصیلات حوزوی دارند.

ثمینی افزود: از مجموع داوطلبان این دوره ۱۳۲ نفر ایثارگر و ۲۵۷ نفر غیر ایثارگر هستند؛ همچنین ۱۳ نفر از این افراد دارای سابقه نمایندگی هستند.

ترکیب سنی کاندیداها

وی در خصوص ترکیب سنی داوطلبان نیز اظهار داشت: ۵۹ نفر ۳۰ تا ۳۵ ساله، ۵۴ نفر ۳۶ تا ۴۰ ساله، ۷۸ نفر ۴۱ تا ۴۵ ساله، ۸۷ نفر ۴۶ تا ۵۰ ساله، ۵۰ نفر ۵۱ تا ۵۵ ساله، ۴۷نفر ۵۶ تا ۶۰ساله، ۱۰نفر ۶۱ تا ۶۵ساله، ۲نفر ۶۶ تا ۷۰ساله و ۲ نفر نیز ۷۱ تا ۷۵ ساله هستند.

ثمینی خاطرنشان کرد: آمار مذکور تا عصر شنبه بوده و تعداد ۱۰ نفر تا به این لحظه ثبت نهایی نشده اند.

لازم به ذکر است که بیشترین تعداد ثبت نام مربوط به حوزه خرم‌آباد و دوره چگنی با ۱۰۴ نفر و کمترین تعداد مربوط به حوزه انتخابی پلدختر با ۳۰ نفر ثبت نام کننده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر