گروه رسانه‌ای «لرستان»

صدور ۲۵۰ اخطاریه زیست‌محیطی به واحدهای صنعتی و خدماتی لرستان

الهام برنا امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به اقدامات انجام گرفته در زمینه پایش واحدهای صنعتی و خدماتی لرستان، اظهار کرد: بر اساس قانون هر سه ماه یکبار تمام واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی که مولد تولید فاضلاب یا آلودگی‌های هوا و صوتی هستند، مورد پایش و نظارت قرار می‌‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین واحدهای مذکور موظف هستند تحت نظارت محیط‌زیست و با کمک آزمایشگاه‌های مورد اعتماد این اداره‌کل، هر سه ماه یکبار خوداظهاری در پایش داشته باشند.

معاون پایش و نظارت محیط‌زیست لرستان از صدور 250 اخطاریه زیست‌محیطی به واحدهای متخلف استان خبر و ادامه داد: برای این اخطاریه‌ها زمانی متناسب برای رفع مشکل پیش‌بینی می‌شود.

برنا بیان داشت: اگر طبق زمان تعیین شده، واحدها برنامه‌ای جهت رفع ایراد ارائه کنند، نهایتا تا 2 دوره مالیاتی یعنی 6 ماه، به آن‌ها مهلت داده می‌شود و مجدد پایش انجام و در صورت تکرار ضمن قرار گرفتن در لیست صنایع آلاینده، به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به تمکین خوب صنایع بزرگ استان از قوانین زیست‌محیطی، اظهار کرد: با این وجود، بیشترین مشکل مربوط به واحدهای کوچک همچون واحدهای شن و ماسه و تولید آسفالت و یا کشتارگاه‌های دام و طیور است.

معاون پایش و نظارت محیط‌زیست لرستان، عدم رعایت استانداردهای زیست‌محیطی، ایجاد آلودگی‌های صوتی و همچنین تولید پسماندها را از مهمترین عوامل صدور اخطاریه برشمرد که واحدها ملزم به رفع آن هستند.

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر