گروه رسانه‌ای «لرستان»

سالانه ۱۰ هزار لرستانی در مؤسسات کاریابی ثبت نام می‌کنند

علی آشتاب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، اظهار داشت: به‌طور متوسط سالانه هشت تا ۱۰ هزار جویای کار در استان لرستان در مؤسسات کاریابی ثبت نام می‌کنند.

وی بابیان اینکه این افراد توسط مؤسسات کاریابی استعداد سنجی می‌شوند، افزود: حدود 15 موسسه کاریابی در استان فعال هستند و افراد جویای کار و مشاغل ایجادشده در استان را به هم مرتبط می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: پس از شیوع کرونا دولت در راستای حمایت از طبقه کارگر و جلوگیری از بیکاری آنان در واحدهای تولیدی اقدام به پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی کرد.

آشتاب با اشاره به اینکه بیش از ۲۸ هزار واحد تولیدی و صنفی برای دریافت تسهیلات کرونایی در لرستان ثبت‌نام کردند، تصریح کرد: حدود ۳۶ هزار نفر در این واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت هستند و برای آنان ۲۸۳ میلیارد تومان در نظر گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تا به امروز به واحدهای تولیدی و صنفی تسهیلاتی به ارزش ۱۸۷ میلیارد تومان پرداخت‌شده است، این کار باعث تثبیت موقعیت شغلی بیش از ۲۰ هزار کارگر شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: در ایام کرونا از حدود ۳۵ هزار شغل که در آستانه تعطیلی بودند حمایت کردیم و جلوی بیکار شدن این افراد را گرفتیم همچنین در حال حاضر به حدود دو هزار و ۳۰۰ نفر بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/۸۵۰۲۰


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر