گروه رسانه‌ای «لرستان»

استاندار لرستان: با بهره‌برداری از سیلیکون متال در بروجرد زمینه اشتغال ۱۰۰۰ نفر فراهم می‌شود

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: با بهره‌برداری از سیلیکون متال در بروجرد زمینه اشتغال ۱۰۰۰ نفر فراهم می‌شود.

سید موسی خادمی در حاشیه بازدید از چند پروژه بروجرد که امروز ۲۵ دی‌ماه صورت گرفت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امروز کتابخانه استاد آیتی در بروجرد افتتاح شد که ۱۱ سال بوده کار ساخت و تکمیل آن زمان برده است.

وی تصریح کرد: چهار میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و یکی از کتابخانه‌های مهم غرب کشور است که امیدواریم جوانان این شهرستان از کتب این مرکز فرهنگی بهره‌مند شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بروجرد همیشه مهد علم و ادب بوده، افتتاح این کتابخانه کمک می‌کند تا افراد بیشتری از ظرفیت فرهنگی استفاده کنند.

خادمی با اشاره به بازدید از سیلیکون متال، افزود: راه‌اندازی شرکت سیلیکون متال فرصتی برای ایجاد اشتغال بوده و کار ارزشمند و با تکنولوژی بالا است.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذار با منابع داخلی حدود ۷۰ درصد کار را پیش برده است و تسهیلاتی نیاز است تا به‌صورت کامل به بهره‌برداری برسد.

استاندار لرستان بیان کرد: پیگیری‌های لازم انجام می‌شود تا در صورت فراهم شدن شرایط تسهیلاتی برای این پروژه در نظر گرفته شود و با بهره‌برداری از این پروژه زمینه اشتغال یک هزار نفر فراهم می می‌شود.

خادمی ادامه داد: کار ساخت دیپلمات سنتر از سال ۹۷ آغاز شده و با حمایت‌های لازم می‌توان چنین مجتمع‌هایی را ایجاد کرد و نقش مهمی در توسعه و اقتصاد شهر دارند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد این مجتمع در حال خدمات‌دهی و خدمات‌رسانی است، اظهار کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان در مجتمع گردشگری تجاری بروجرد هزینه و چند طبقه آن راه‌اندازی شده و برای تکمیل این مجتمع ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز است.

استاندار لرستان با اشاره به راه‌آهن بروجرد، تصریح کرد: راه‌آهن پروژه ملی است و اجرای این پروژه منابع مالی سنگینی نیاز دارد؛ منابعی که در بودجه دیده شده نسبت به پروژه کم بوده و عددهای بودجه بیشتر برای تملک اراضی است که باید برای اجرای این پروژه‌ها از روش‌های دیگری استفاده کرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر