گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان خبر داد: پرداخت بیش از ۲۸ میلیارد تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در بروجرد

ایسنا/لرستان رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: بیش از ۲۸ میلیارد تسهیلات در زمینه اشتغال پایدار روستایی در بروجرد پرداخت شده است.

عبدالعظیم گیوه کی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری که ۲۴ دی‌ماه در سالن جلسات فرمانداری بروجرد برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی باید اشتغال ایجاد شده را در سامانه رصد که بر مبنای توسعه اشتغال استان تعیین و پیش‌بینی شده ثبت کنند.

وی تصریح کرد: در این راستا عملکرد دستگاه‌های اجرایی خوب نبوده است و ۵۴۰ نفر از طریق دستگاه‌های اجرایی در سامانه رصد ثبت‌نام کرده‌اند که لازم است مابقی اشتغال‌ها برای دادن تسهیلات و مزایایی که ایجاد می‌شود را در سامانه ثبت کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۶۵۲۹ فقره پرونده تسهیلات به واحدهای به‌شدت آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است.

گیوه‌کی اضافه کرد: در این راستا ۵۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا این شهرستان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا زمینه حفظ اشتغال ۸۳۲۲ نفر را فراهم کرده است، بیان کرد: حدود ۱۳۵۶ پرونده در بانک‌ها در حال رسیدگی است که دستگاه‌های اجرایی صاحبان طرح‌ها کار را از طریق بانک‌ها پیگیری کنند که این طرح‌ها نیز به‌زودی پرداخت می‌شوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد ادامه داد: در راستای اشتغال پایدار فراگیر تاکنون به ۱۰۴ طرح با اشتغال ۴۵۲ نفر به مبلغ ۱۷ میلیارد تومان پرداخت‌شده است.

گیوه‌کی اظهار کرد: در زمینه اشتغال پایدار روستایی تاکنون ۴۷۹ طرح با اشتغال ۹۹۹ نفر به مبلغ ۲۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه طرح‌های سیاست‌های فعال بازار کار از جمله کارورزی یارانه دستمزد و مشوق بیمه‌ای هستند در حال حاضر در شهرستان در حال اجرا است و از دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌شود همکاری لازم را در اجرایی کردن آن داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر