گروه رسانه‌ای «لرستان»

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان: ارزش ریالی تولیدات عشایر لرستان حدود یک هزار میلیارد تومان است

ایسنا/لرستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: جامعه عشایر با نقشی که در تولیدات دامی و کشاورزی دارند، مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند که ارزش ریالی تولیدات آن‌ها سالانه یک هزار میلیارد تومان است.

اسفندیار حسنی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه یک چهارم پروتئین کشور توسط عشایر تولید می‌شود، عنوان کرد: عشایر مردمانی کم مصرف و کم توقع بوده و در عین‌حال با نقشی که در تولیدات دامی و کشاورزی دارند مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی هستند.

وی اظهار کرد: هفت درصد جمعیت عشایر کشور در لرستان سکونت دارند و زندگی پنج درصد جمعیت استان بر مبنای زندگی عشایری است.

حسنی‌مقدم گفت: ارزش ریالی تولیدات عشایری لرستان سالانه یک هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه عشایر میراث‌ داران کهنی از رسوم چندین هزار ساله هستند، تأکید کرد: این رسوم کهن باید برای نسل‌های آینده حفظ شوند.

وی بر پیگیری جهت دریافت سهم واقعی عشایر از محل مالیات بر ارزش افزوده تأکید کرد و خواستار ساماندهی آب و سوخت‌رسانی، تامین آرد و جو عشایر شد.

حسنس‌مقدم عنوان کرد: بازنگری در سرشماری عشایر  به منظور دسترسی به آمار واقعی جامعه عشایری، آموزش مسائل فرهنگی، توسعه صنایع دستی،   اعطای تسهیلات جهت توسعه دامپروری و کاشت گیاهان دارویی، همکاری اعضای شورای عشایری جهت ارائه خدمات به این قشر از مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر