گروه رسانه‌ای «لرستان»

‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خبر داد: آغاز طرح کنترل “کرونا” به شیوه محله محور در لرستان

ایسنا/لرستان ‌معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در طرح کنترل محله محور کرونا ۱۰۱۹ تیم مراقبتی مشارکت دارند.

دکتر مریم کوشکی امروز اول آذر ماه اظهار کرد: طرح محله محوری مقابله با کرونا با مشارکت سازمان بسیج سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و سایر ادارات آغاز و ۱۰۱۹ تیم مراقبتی سلامت در آن مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه بر این اساس لرستان به ۷۷۱ محله تقسیم شده است، گفت: این تقسیم بندی براساس تعداد پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: به ازای هر پایگاه سلامت سه تیم مراقبتی، یک تیم حمایتی و یک تیم نظارتی خواهیم داشت.

 کوشکی عنوان کرد: تیم های مراقبتی متشکل از مراقبین سلامت و نیروهای داوطلب بسیج بوده و شامل ۲۰۳۸ نفر هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستاندر خصوص تیم های حمایتی و نظارتی، اضافه کرد:  وظیفه  ساماندهی تیم های حمایتی را سازمان بسیج سپاه بر عهده داشته و در قالب  ۷۷۱ تیم نظارتی و با ۸۳۶ نفر مشارکت دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: این طرح به منظور بیماریابی و پیشگیری از شیوع آن به طور وسیع در جامعه برنامه ریزی شده است و در این برنامه تست های تشخیص سریع در درب منازل و مراقبت های پزشکی در منازل نیز انجام می شود.

کوشکی گفت: بیماران تازه از بستری مرخص شده، گروه های پرخطر و موارد مشابه با شناسایی و اعلام تیم های مراقبتی توسط تیم های مراقبت در منزل متشکل از یک پزشک و یک پرستار در منزل مراقبت می شوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان ادامه داد: این پزشک و پرستاران به ازای هر مرکز جامع سلامت هر کدام یک نفر و مستقر در این مراکز هستند.

کوشکی تصریح کرد: ستاد استانی این برنامه متشکل از دستگاه های مختلف اجرایی استان با ریاست استاندار و معاونت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان است.

انتهای پیام
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر