گروه رسانه‌ای «لرستان»

جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای شرکت‌کنندگان در مراسم عروسی و عزا

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد استانی مدیریت کرونا با تأکید بر جدیت در اجرای مصوبات ستاد مدیریت کرونا، گفت: ستاد ملی مدیریت کرونا طرح شهید سلیمانی را برای مقابله با بیماری کرونا مطرح و به استانها ابلاغ نموده که کلیات این طرح در چند محور اصلی اجرا خواهد شد. 

خادمی اظهار داشت: اجرای برنامه محله محور از ارکان مهم این طرح، به منظور شناسایی مبتلایان در محله‌ها با تست ساکنان آنها و سایر اقدامات دیگر همراه است که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بسیج استان انجام می پذیرد و جزئیات آن اطلاع رسانی می‌شود. 

وی در ادامه تصریح کرد: در گام دوم، طرحی با عنوان محدودسازی هوشمند در چند وجه و بر اساس شرایط شهرها اجرا می شود، بدین ترتیب که خودروها از شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی حق ورود به سایر شهرها را نخواهند داشت و در صورت بروز تخلف جریمه می‌شوند. 

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اجرای طرح منع آمد و شد در سطح شهر از ساعت ۹ شب تا ۴ صبح دیگر محور این طرح است که در صورت برخورد با خودرو های متخلف جریمه یک میلیون تومانی در شهرهای قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی در شهرهای نارنجی اعمال خواهد شد.

خادمی در رابطه با وضعیت فعالیت مشاغل در این طرح گفت: در شهرهای قرمز همه مشاغل به جز دسته مشاغل ضروری در طول این دو هفته تعطیل خواهند بود که البته در شهرهای وضعیت نارنجی و زرد ترتیب اجرا به گونه دیگری خواهد بود. 

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای استان موضوع ادامه فعالیت ادارات در شهر های قرمز را با ۵۰ درصد نیروی کار ذکر کرد و افزود: مشاغل خدمات رسان و ضروری مانند خدمات پزشکی و درمانی، اورژانس، بانکها و امثال آنها مشمول این طرح نیستند. 

وی در پایان با تأکید بر تعطیلی مراسمات و تجمعات مانند عروسی و عزاداری یادآور شد: با برگزارکنندگان هر گونه مراسم عروسی یا عزا با حضور جمعیت قطعاً برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و خودروهای شرکت کنندگان در این قبیل مراسم نیز مشمول جریمه تا ۵۰۰ هزار تومان می‌شوند. 

انتهای پیام/


ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادداشت های بعد فرم نظر